Už spoustu let je výrobce motocyklových přileb Arai partnerem závodů Tourist Trophy na ostrově Man. Helmy Arai používají organizátoři závodu a stejně tak jsou oblíbené i mezi závodníky. Arai má každoročně v depu závodu svou „vesnici“, kde poskytuje své služby závodníkům a ostatním majitelům těchto přileb. Před každým novým ročníkem je vrcholem představení limitované edice přilby s designem IOMTT, která je vyráběna v přísně omezené sérii. Navíc nikdo jiný než Arai nemůže používat logo TT v designu přileb.

Světově proslulý symbol tří nohou – známý jako Triskelion, je společně s písmeny TT jednoduchým poznávacím znamením v závodním motocyklovém světě. Pro letošní model IOMTT 2017 je základem přilba RX-7V. Tento model je častou volbou mezi závodníky a stejně tak běžnými jezdci. Díky revoluční konstrukci VAS pro plexisklo spolu s otáčivým čepem je přilbou, která splňuje všechny bezpečnostní standardy.

Letošní model limitované edice RX-7V IOMTT bude nejdřív dostupný během prvního dne volných tréninků TT, které se rozjedou 27. května 2017, v paddocku závodů na ostrově Man. Poté bude dostupný i u evropských dealerů Arai.