Slouží jako vysoce účinná ochrana před krádeží. Funkce zámku je stejná jako u ostatních zámků ABUS na kotoučovou brzdu – při umístění na motorku (skútr, moped) zablokuje zámek kotoučovou brzdu a nejen že není možné na stroji odjet, ale také díky alarmu upozorní majitele, pokud by se o to někdo přesto pokoušel.

Alarm

V případě Detecto 8008 je vybaven alarmem s hlučností 100 dB, který se rozezní po dobu 15 sekund v případě nežádoucí manipulace s motorkou. Jakmile se zámkem nebo motocyklem není dále manipulováno, alarm přestane houkat, ale je dál aktivní a může se znovu spustit. Zabrání se tak nechtěnému spuštění a houkání například několik hodin.

Spouští se díky 3D čidlu, které detekuje jakoukoli změnu polohy. Chytré čidlo nespustí alarm při vibraci (např. při projetí nákladního automobilu), ale pouze při skutečné manipulaci.  Akustická signalizace vám také potvrdí (ne tolik hlasitě jako alarm), že je zámek dobře uzamčen.

Materiál

Celý zámek je vyrobený z vysoce kvalitní oceli, která odolává korozi. Čep zámku o průměru 16 mm je pak vyroben ze speciální kalené oceli.

Uzamykání

Oceníte ABUS X Plus uzamykací systém pro extrémně vysokou ochranu proti manipulacím, např. pickingu. I díky němu si zámek vysloužil stupeň zabezpečení 19 (z 20 možných). Při zamykání se nemusíte bát nečistot díky tomu, že je zámek opatřen krytím. Zamykání se provádí pomocí klíče, v základní výbavě jsou dva, jeden s možností LED svícení. Samozřejmostí je bezpečnostní karta pro případ výroby náhradního klíče.

stupeň zabezpečení

Součást balení

  • pouzdro pro přepravu zámku.
  • baterie CR2 (výdrž cca 2 roky – dle užívání)

Zámek doporučujeme při delším parkování kombinovat např. dodatečným řetězovým zámkem. Omezíte tak riziko krádeže na minimum.

Přijďte za námi na výstavu Motosalon, najdete nás v hale 5, stánek 509. Pro lepší orientaci se podívejte na interaktivní mapu.