Rakouská společnost Cross Industries AG, kam patří WP Performance Systems, KTM, Husqvarna a Pankl, otevírá dveře do dalšího závodního projektu KTM. Pro WP Performance je kromě sériové výroby odpružení pro motorky, chladicích systémů, rámů a výfuků motorsport jednou z nejdůležitějších oblastí obchodu. Minulou sezónu poprvé dokázali v mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto2 oslavit titul, když Johann Zarco používal tlumiče právě od této společnosti. Inspirováni touto vynikající spoluprací se v AG rozhodli pustit KTM a WP Performance do společného projektu Moto2.

Stefan Pierer (CEO Cross Industries AG): „Projekt Moto2 má pro nás velký význam. Díky našemu růstu a dlouhodobým investicím jsme v pozici zacelit mezeru, kterou máme v závodech silniční Grand Prix. Mladí jezdci můžou získat první zkušenosti v Rookies Cupu a poté pokročit do našeho týmu v Moto3, dále pak přes nový projekt Moto2 až do třídy MotoGP. To jsou koncepty, které se v profesionálním závodění pro KTM a WP opakovaně ukázaly jako úspěšné. V budoucnu chceme mít jezdce v našem projektu MotoGP, kteří budou mít možnost postupovat akademií KTM.“

WP i KTM mají hlavně ve třídě Moto3 a v Rookies Cupu bohaté zkušenosti. V roce 2017 KTM vstoupí do třídy MotoGP a na vývoji této motorky se podílí i WP, které vyrábí spoustu speciálních dílů, včetně šasi. Projekt Moto2 bude vyvíjen v závodním oddělení WP a první verze motorky už byla odhalena na španělském okruhu Almeria.