Rossi se svým tradičním spolujezdcem Carlem Cassinou měl v nedělní první etapě šestisekundový náskok před bývalým jezdcem Audi LMP1 Marcem Bonanomim.

Ale jeho šance utržily ránu, když následovala desetisekundová penalizace poté, co byla u jeho Fordu Fiesta RS WRC zjištěna podváha sedm kilogramů. Tím získal Bonanomi ve svém Citroenu DS3 náskok 2,7 s, který si udržel v předposlední etapě, než ztratil čas ve finální etapě, když dvakrát vyjel mimo trať.

Tyto chyby umožnily Rossimu, který vyhrál předposlední etapu, vyhrát o 5,7 s a přeskočit pětinásobného vítěze Rinalda Capella v počtu vítězství.

Bonanomi skončil nakonec na třetím místě za jezdci Hyundai WRC Thierrym Neuvillem a Andreasem Mikkelsenem.

Neuville vyhrál úvodní etapu v pátek a další vítězství získal v sobotu ráno, ale poté dostal desetisekundovou penalizaci. Díky vítězství v poslední etapě ztrátu na Bonanomiho stáhl na 2,7 s.

Mistr světa motokrosu Tony Cairoli byl čtvrtý, dvojnásobný italský šampion rallye Piero Longhi uzavřel Top5.

Show se účastnili i další závodníci z MotoGP. Mattia Pasini se vešel do první desítky, když byl devátý, Rossiho kamarád Uccio Salucci byl třináctý, Andrea Locatelli dvacátý pátý a bratr Valentina Rossiho Luca Marini dvacátý šestý.