A s touto kavárnou není spojena jenom značka Triumph, ale i celý fenomén café racerů, protože to všechno začalo jednoho pozdního odpoledne možná přímo tam. A když ne v Ace Cafe, tak maximálně o kavárnu vedle.

Mark Wilsmore, výkonný ředitel Ace Cafe, k tomu řekl: „Triumph a Ace Cafe šli podle mne ruku v ruce po desítky let, během kterých se motorkáři setkávali v naší kavárně na nejnovějších britských dvouválcích, aby poměřili svoje síly na silnici A406. Tento překrásný motocykl skládá poctu těmto jezdcům a naší společné historii.“ A při pohledu na tento motocykl nám nezbývá, než souhlasit.

Bonneville T120 Ace je založen na modelu T120 Black edition a v této limitované edici bude vyrobeno celosvětově 1400 motocyklů. Celá motorka je komplet v matové barvě Storm Grey, kromě několika málo chromovaných prvků a loga Aces Cafe na nádrži, dvou bočních krytech a předním blatníku. Logo Ace na nádrži je navíc doplněno o motto café racerů, tedy pokud nějaké existuje – „Head down, hold on.“

Motor je stejný jako v Bonneville T120, tedy 1200 ccm řadový dvouválec o výkonu 75 koní v 6550 otáčkách a 105Nm už lehce přes 3000 otáček. Ve výbavě jsou navíc tlumiče KYB, brzdy Nissin se systémem ABS.

P.S. Pokud vám silnice A406 nic neříká, tak vězte, že se jedná o silnici tvořící páteř vnitřního okruhu Londýna. A teď už konec mluvení a pokochejte se touto překrásnou britskou motorkou. A pokud by vám to nestačilo, můžete si dát ještě dezert v podobě druhé limitované edice, Diamond Edition.

Fotogalerie