Na špionážních fotografiích se nyní objevila motorka, kterou autor nazývá „Husqvarna 701 café racer“, což celkem odpovídá tomu, co vidíme. Jen těžko ale můžeme odhadovat, co má švédská značka v úmyslu s tímto modelem, který rozšíří modelovou řadu 2016.

Základem motorky je Husqvarna 701 Supermoto, která je založena na KTM 690 SMC, případně Duke. Spatřená motorka slibuje, že bude mít kolem 70 koní výkonu, má snížené sedlo a jiná řidítka. Výfuk je pod motorkou a zajímavě vypadá zadní kyvná vidlice. Trochu to vypadá, že v Husqvarně vzali KTM 690 Duke a vytváří z něj nahatého streeta, který bude vhodný jak do města, tak do klikatých cest, než aby to byl typický café racer.

Myšlenka Husqvarny v poslední době je taková, že vezme stávající model KTM a něco na něm zlepší. Obvykle je to vzhled, odpružení, styl a přidá některé další extra díly. Pokud bude Husqvarna rychlá, tak motorku uvidíme v listopadu na show EICMA v Miláně, ale spíš to vypadá, že bude motorka představena až ke konci tohoto roku.