Brněnský i pražský Motosalon vždy navštíví desetitisíce lidí. Loni v Praze to bylo rekordních 59 tisíc návštěvníků. Motosalon jde stále nahoru. Letos poprvé obsadil v Letňanech celkem 4 haly. Na ploše 16 600 metrů čtverečních, která odpovídá brněnskému pavilonu P, se veletrhu zúčastnilo 132 vystavovatelů s 271 značkami.

V tiskovém středisku se akreditovalo 234 novinářů. Svůj stánek na Motosalonu jsme měli i my, na rozhovory jsme „ulovili“ třeba Kubu Kornfeila, který závodí v MotoGP, Marka Červeného, kterého znáte z road racingu, nebo mladého závodníka Petra Svobodu.

Jakub Kornfeil:

Jakub Kornfeil: "Rád bych byl nejlepším jezdcem Mahindry"

Na výstavě Motosalon 2017 jsme po slavnostním zahájení odchytili našeho závodníka Kubu Kornfeila, který letos rozjede v šampi...

Číst článek

Pro lepší orientaci jsme pro vás připravili speciál, který bude fungovat samozřejmě i v roce 2018.

Obrovský zájem ze strany médií i návštěvníků se čeká i na ročníku 2018.

Svou účast na brněnském Motosalonu už potvrdily téměř všechny velké moto značky včetně čtyřkolek.

Vzhledem k tomu, že pořadatelům záleží na komfortu návštěvníků, zachovávají na Motosalonu mnohem širší uličky než na jiných veletrzích. I proto přichází s rozšířením výstavní plochy do rovněž moderního pavilonu F, který je hned naproti P. Tento „dvoupavilonový“ model se velmi osvědčil na letošním ročníku Caravaningu Brno. Dle aktuálního vývoje přihlášek to totiž vypadá, že „Péčko“ nebude stačit.

V provozu bude i „kulatý“ pavilon Z, z jehož galerií mohou diváci shlížet na doprovodný program, zvláště kaskadérské kousky.

Připomeňte si, jak to vypadalo v letošním roce.

Motosalon je jediná česká národní prezentace importérů nejvýznamnějších značek motocyklů, čtyřkolek a příslušenství, na které spolupracuje motocyklová sekce Svazu dovozců automobilů (SDA). Její členové tak svými expozicemi tvoří „základní kameny“ veletrhu.

Chybět nebude ani tradiční anketa Motocykl roku, do které mohou vystavovatelé Motosalonu přihlásit své dvoustopé novinky. V ní volí odborná komise i široká veřejnost ty nejlepší mašiny. V roce 2017 se absolutním vítězem stala Ducati Multistrada 950. Přehled vítězů všech kategorií naleznete ZDE.

Na Motosalonu samozřejmě nebudeme chybět ani v příštím roce a již nyní se na vás těšíme.