Slavnostní zahájení veletrhu Motosalon proběhlo právě dnes ve 13:00 na výstavišti v Letňanech. Představení provázel stejně jako loni Standa Berkovec.

Na úvod proběhly tradiční slavnostní proslovy, kdy Jiří Kuliš, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Veletrhy Brno, přivítal všechny návštěvníky. Pan Kuliš je rád, že už spousta lidí přišla dnes. Ředitel dopravní policie, Tomáš Lerch, popřál hezkou podívanou, navíc nalákal na stánek policie, kde jsou služební motocykly. Leoš Tržil, ředitel krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, veletrhu popřál, aby měl podobnou návštěvnost jako loni v Brně, dále uvedl, že se budou u policie snažit, aby se všem v jejich kraji jezdilo co nejlépe a nejbezpečněji. Na závěr promluvil Martin Farář z BESIPu, který je spokojený s tím, že bylo v loňském roce na silnicích nejméně tragických dopravních nehod motorkářů, samozřejmě, že by byl rád, aby k takovým nehodám letos vůbec nedocházelo.

Poté přišly na pódium herečka Daniela Šinkorová a moderátorka Eva Decastelo a všichni již zmínění představitelé společně přestřihli pásku pro oficiální zahájení Motosalonu.

Aby zahájení bylo kompletní, připili si šampaňským. Tím byl Motosalon 2017 slavnostně zahájen. Standa Berkovec dále připomenul, že tu jsou všechny motorky zúčastněné v soutěži Motocykl roku, a možnost zakoupení si lístků na MotoGP v Brně na stánku Automotodromu Brno.

Samozřejmě, že se všichni přítomní těšili na slavné osobnosti, které se slavnostního zahájení účastnily. Jako první přišel na pódium Pepa Sršeň, kaskadér, testovací jezdec a také učitel motoškoly.

„Je to jako každý rok, výrobci si pro nás připravili spoustu novinek, ale já tady na ty řeči moc nejsem, takže si to tu užijte stejně jako já a až vyjedete, tak si to hrozně dávejte a přemýšlejte tím, co máte mezi ušima, bude nám všem líp. Užijte si výstavu.“

Na pódiu ho dále doplnili herec a tanečník Jan Révai, který byl hodně stručný a všechny jen pozdravil.  Herec Pavel Liška, který jezdí na motorce od 9 let, řekl stručně a výstižně: „Dobrý den, ať žijou motorky!“ Herec David Matásek, který přijel na Vespě, dodal: „Dobrý den, jsem rád, že je vás tu hodně a věřím, že kdo jezdí v jedné stopě, tak nedělá kraviny v autě a tím bych chtěl pozdravit i plechovkáře…“

„Všechny zdravím a přeji vám spoustu šťastných kilometrů,“ zahájila svou řeč Daniela Šinkorová. „Hodně opatrných řidičů právě na těch čtyřech kolech, protože ti mě občas vytáčí, jak na nás nejsou ohleduplní. Přeji hodně krásných jarních kilometrů.“ Na dotaz já a chlapi u motorek dál řekla: „Já nevím, já se koukám spíš po ženských. Vždycky mě strašně potěší, když vidím culíkatou motorkářku třeba na dálnici. Na tomto veletrhu už po několikáté zkouším najít motorku, kterou dokážu sama postavit na stojan, (smích) protože ač mám doma dva skútry a motorku, tak ani jeden z těch strojů nedokážu postavit správně na stojan a vždycky, když parkuji někde ve městě, tak potřebuji pomoc od pánů a někteří z vás mě možná již potkali a pomohli.“

Bývalá Miss a světová modelka Kateřina Stočesová vlastní motorku Moto Guzzi Breva, která jí vyhovuje na dlouhé cesty, které mají často přes 500 km. Navíc jí poskytuje pohodovou jízdu, protože jako matka dvou dětí už tak „neblázní“. Herec a dabér Martin Stránský, který propůjčil svůj hlas například Dr. Housovi, apeloval hlavně na respekt mezi všemi účastníky provozu.

Krátkou řeč pronesla již zmíněná moderátorka Eva Decastelo a na závěr přišel i Jakub Kornfeil, závodník z mistrovství světa silničních motocyklů, který je stejně jako Pepa Sršeň zároveň tváří Motosalonu. S Kubou jsme při této příležitosti udělali rozhovor, který vám co nevidět přineseme.

Na Motosalonu jsme také, tak se za námi přijďte podívat ;)