Testy

Ducati XDiavel

Měli jsme tu čest, že jsme se mohli zúčastnit světové premiéry přelomového modelu Ducati XDiavel, která proběhla před pár týdny v San Diegu. Náš redaktor Libor si tedy mohl jako jeden z prvních novinářů na světě vyzkoušet, jak novinka funguje, a podle jeho slov to byla opravdu „Ďábelská jízda“. Exkluzivní test najdete v aktuálním Motorbike společně s historií fenoménu jménem Diavel.

Motorbike_03-2016_8

Motorbike_03-2016_13
Honda CRF 1000L Africa Twin

Dlouho se na ni čekalo, dlouho se o ní spekulovalo, všichni na ni byli zvědaví, včetně nás. A přestože se objevila už spousta zahraničních nebo převzatých testů, my si ji chtěli vyzkoušet poctivě sami. Takže jsme novou Afriku i přes nepřízeň únorového počasí protáhli pořádně po našich silnicích a zkusili, jestli v jejím případě šlo opravdu o „Naplněná očekávání“ nebo jen o geniální marketing. A když už jsme otestovali novinku, mrkli jsme se i na historii tohoto legendárního stroje.

Motorbike_03-2016_14
KTM RC 125

Co je malé, to je hezké a kdo si hraje, nezlobí. Což zrovna, alespoň to druhé, u téhle KTM tak úplně není pravda, protože je zlobivá až až. Je to prostě „Malý agresor“ a my otestovali, jestli jde skutečně o tak výjimečnou dvácu, jak se říká. No, uvidíte sami…

Motorbike_03-2016_19

BMW R 1200 RS vs. Kawasaki Z1000 SX

Sportovně cestovní motorky dnes nemají na růžích ustláno, bohužel. Přitom mají co nabídnout a občas je těžké se rozhodnout, kterou z nich si pořídit do vlastní garáže. Zvlášť když jsou si podobné jak výbavou, tak i cenou jako právě námi testované „Bílé vrány“ BMW R 1200 RS a Kawasaki Z1000 SX. Chcete vědět, která to u nás vyhrála a proč? Odpoví vám test v Motorbike č.3.

Motorbike_03-2016_22
Suzuki SV 650 MY 2013

Jen málo motorek je tak „profláklých“, jako právě „Spolehlivka“ Suzuki SV 650. V letošním roce došlo k její reinkarnaci, a tak abychom připomněli tu původní, jsme se rozhodli uveřejnit v sekci Motorbike Garáž test modelu z roku 2013, se kterým náš redaktor Jindra nalítal mrtě kilometrů nejen po normálních silnicích, ale i na okruhu. A to dokonce i v rámci závodů…
Další testy? Jistě, v Řecku jsme testovali Hondí evergreen SH125, u nás novinku na scéně čtyřkolek, Gladiator X450 Black Edition. A u techniky ještě zůstaneme, v techmánii se dozvíte, jak fungují elektronické berličky, tedy kontrola trakce, elektronický podvozek apod., v článku „Já tu kůži chci!“ vám poradíme, jak správně vybrat koženou kombinézu a v seriálu naší školy Jízdy v terénu pro naprosté amatéry postoupíme zase o krok dál.

Motorbike_03-2016_30

Sport

V téhle sekci vám přiblížíme hned tři osobnosti: Tima Gajsera, loňského mistra MX2, Briana Reida, mistra světa a několikanásobného vítěze TT, a Casey Stonera, který v současné době pracuje pro tým Ducati a u kterého se spekuluje, zda se vrátí do kolotoče MotoGP… a my se snažili zjistit, jak moc je to pravděpodobné. A vlastně ještě na jednu osobnost jsme málem zapomněli: na Olivera Königa, velký talent naší motocyklové silnice.
Ve Sportu samozřejmě najdete ale i původní reportáže z MotoGP či speedway, navštívili jsme trénink naší enduro reprezentace a byli jsme se podívat na jedné z nejlepších adrenalinových show na světě, Nitro Circus. Nevynechali jsme ani pravidelnou rubriku Kuby Kornfeila a nově jsme zařadili i podobnou rubriku Káji Abrahama, který, stejně jako Kuba, bude mít letos možnost se s vámi podělit pravidelně o své pocity.

Motorbike_03-2016_47

No a jako vždycky: aktuality, toolbox, soutěž o kvalitní cenu, redakční testy motoproduktů atd. a jako třešnička cestopis Kolébka bohů, aneb Motorbike na Krétě.

Motorbike 3/2016 vychází 2.3.2016.
Plná, nijak neomezená verze Motorbike je samozřejmě i v elektronické formě na Alza Media a na Floowie.
Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.
Více informací na: webu a Facebooku
Cena: 89,- Kč

Motorbike_03-2016_1