Claudio Domenicali, výkonný ředitel italské továrny Ducati, v jednom z posledních rozhovorů pro server AcidMoto vtipně naznačil, že existuje velká šance na znovuzrození legendárního sportovního naháče s označením Streetfighter V4. Současný model s dvouválcovým motorem se začal vyrábět v roce 2009 a ukončil svoji produkci v roce 2015. V nabídce byly verze 848 a silnější 1098.

Současný model

Současný Ducati Streetfighter, který se vyráběl do roku 2015

Na otázku, zda se motor z nové Panigale V4 objeví i v jiných modelech, jakým by mohl být například znovuzrozený Streetfighter V4, na který se fanoušci neustále ptají, Claudio Domenicali odpověděl: A vy si myslíte, že by Ducati měla začít vyrábět takový motocykl? V tom případě zde bude co nevidět!

Již od uvedení nejnovější generace Ducati Panigale s motorem V4 se nadšenci Ducati po celém světě modlí za vznik nahaté verze této šelmy. Vzhledem k dnešnímu trendu supervýkonných naháčů je zřejmé, že by se nový Streetfighter prodával lépe než kdy jindy. Konkurencí by mu byla například Aprilia Tuono 1100 V4 či KTM 1290 SuperDuke R.

V4 Penta od Officine Design by se mohla podobat budoucímu Streetfighteru asi nejvíce…

Fotografie obnažené Ducati Panigale V4 se již několikrát objevily na internetu. Různé amatérské koncepty nového Streetfightera také jen dokazují, jak velký o něj mají motorkáři po celém světě zájem. A pozadu nezůstávají ani profesionálové, mezi kterými vyčnívá třeba V4 Penta od Officine Design, o které jsme psali nedávno. Dočkáme se tedy letos sportovního naháče, poháněného motorem Desmosedici Stradale V4 1103 ccm? My doufáme, že ano!