Každá raritka něco stojí. Někomu stačí si připlatit za laděný výfuk, někdo musí mít jen méně známou značku a jiný chce něco, co nikdo nemá. Yacouba Galle se rozhodl udělat něco echt individualistického. Tento francouzský návrhář mimo jiné pracoval i na designu pro MV Agustu, kde dostal za úkol vymazlit model Brutale.

Takže co tady máme dnes? Limitovanou edici 50 strojů, které pohání třívalcový motor o objemu 800ccm a výkonem 170 koní. Není uváděn výrobce motoru, ale vsadili bychom se, že jde o hojně rozšířený motor MV Agusta. Rám motocyklu je z hliníku a karbonových vláken, stejně jako disky kol. Jednoramenná kyvka nemůže na raritním stroji chybět, takže ji naleznete i zde. Váha motocyklu je úžasných 155 kilogramů.

Zájemce si bude muset ještě chvilku počkat, jde zatím o návrh. V první řadě tedy půjde o to, jak velký zájem o motocykly bude. Vypracovat však návrh a sladit vše, se zatím neznámou firmou, která takovou šílenost vyrobí zabralo deset let. Po celou dobu Yacouba porovnával vlastnosti jednotlivých motocyklů na kterých sám jezdil a v hlavě si představoval jak by takový high-tech motocykl měl jezdit.

Po přepočtu jde o téměř 6, 7 milónů českých korun, který bude majitel muset vysolit na dřevo za tento bike. Pokusíme se domluvit nějaký stroj na test, máte někoho známého v pojišťovně?