Francouz byl po dvou divokých kartách na konci sezóny spojován s týmem Puccetti Kawasaki v mistrovství světa Superbiků. Nicméně tým později potvrdil, že pojede s mladou tureckou hvězdou Toprakem Razgatlioglu.

Po náročném roce v šampionátu britských superbiků se zdálo, že má možnosti zůstat ve Velké Británii, ale v letošním roce se rošt naplnil neobvykle rychle, takže to vypadá, že tady pro něho žádná možnost není.

Nicméně Guintoli řekl MCN, že v roce 2018 bude určitě závodit, ale nemůže upřesnit, o kterou sérii půjde.

„V příštím roce budu závodit, to mohu říct. Víc říct nemůžu, ale určitě budu závodit,“ řekl.

To, kam půjde, se stalo předmětem mnoha fám a spekulací, z nichž některé naznačovaly, že by po silném výkonu v Suzuce mohl zamířit do mistrovství světa Endurance.

Sylvain Guintoli

Jedna role, ve které bude Guintoli pravděpodobně pokračovat, jsou jeho testovací povinnosti s MotoGP týmem Suzuki. Na konci této sezóny zastupoval zraněného Alexe Rinse a zapůsobil na japonskou značku natolik, že mu dali další příležitost testovat, včetně nedávného testu v Jerezu.

„Měl jsem v tomto roce opravdu dobrý vztah s MotoGP týmem Suzuki, což bylo zcela neočekávané,“ vysvětlil. „Když jsem poprvé vyzkoušel motorku, dalo mi to spoustu zpětné vazby a líbila se mi. Myslím, že jsem pomohl s několika problémy, které měli. Pro jezdce není nic lepšího, než jezdit na MotoGP motorce. Je to fantastické a opravdu jsem si to užil. Nebylo to ani v nejzazším koutku mé mysli, když jsem poprvé podepsal se Suzuki v BSB!

Motorka mi dává spoustu pocitů a jsem schopen je vysvětlit inženýrům a oni byli schopni na základě toho dosáhnout pokroku. Myslím, že tak to je správně! Užil jsem si to a tým viděl, že to, co jsem říkal, dávalo smysl.“

Není to neobvyklé, že MotoGP týmy dávají testovacím jezdcům možnost jet na divokou kartu – KTM právě potvrdila, že jejich testovací eso Mika Kallio bude v příštím roce závodit v pěti Grand Prix. Na otázku, jestli by divoké karty mohly být možností, Guintoli odpověděl: „Uvidíme.“