Indian Motorcycles, kultovní motocyklová značka pocházející z amerického města Sprignfield a s historií sahající až do roku 1901, kdy byla tato společnost založena, nyní ve spolupráci s partnerem Jack Daniel´s a za účasti šikovných rukou stavitelů z Klock Werks Kustom Cycles, představuje unikátní model Indian Springfield Dark Horse, jehož výroba bude limitována přesně na 177 kusů.

Ty by měly být dostupné začátkem září roku 2019, ovšem případný zájemce se bude muset o koupi zajímat ve Španělsku, Německu nebo ve Spojeném království, což jsou jediné země, kde se bude nový Indian nabízet k prodeji.

K vytvoření tohoto speciálního motocyklu vedla značku Indian již čtyřletá a úspěšná spolupráce se společností Jack Daniel´s, proslulou pro svou legendární whiskey. Ke každému motocyklu bude navíc vlastní unikátní pamětní listina ve formě dřevěného štítku Jack Daniel´s.

Ta bude vyrobena ze stejného dubového dřeva, jaké se používá pro sudy, ve kterých zraje výběrová whiskey. Každý dárek k motocyklu bude polstrovaný tou samou kůží, která je použita na sedlo motocyklu a bude nést jméno majitele, sériové číslo motocyklu a identifikační číslo VIN.

Celou exkluzivitu poté podtrhují doplňky jako třeba rychloupínací kouřové plexisklo, kompletní osvětlení LED diodami nebo páska na sedle s logem Jack Daniel´s. Spojení amerických motocyklů s whiskey bylo vždy v módě a na světě je stále plno zákazníků, kteří si jsou za tyto detaily ochotní připlatit nemalé částky.

Lak motocyklu má jedinečný šedo-černý odstín, který byl dle slov Indianu inspirován právě barvami dřeva, jaké lze najít na starých dubových barelech od whiskey. Nakonec byla ručně namalována šedá linka s ocelovým odstínem a namalováno logo barelů od Jack Daniel´s.

Když poté odhlédneme od vzhledu, Indian osadil tento motocykl zcela novým dvouválcovým motorem o zdvihovém objemu 1890 kubických centimetrů. Ten je schopný vyprodukovat 167 Nm, což je pro představu větší točivý moment, než má například poslední verze produkční Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa!

Ve svém prohlášení o tomto významném partnerství řekl Reid Wilson, vrchní ředitel Indianu, následující: „Tým lidí z Jack Daniel´s dělá svou práci s naprostou vášní a díky preciznímu řemeslnému umění řídí výrobu svých produktů od začátku až do konce. Každý jednotlivec tak denně vkládá svou osobní hrdost do výsledku a všichni jsou velice oddaní firmě.

My, v našem týmu Indian Motorcycle, sdílíme naprosto stejnou vášeň pro řemeslnou práci a tento motocykl vznikl jako pocta právě poctivým řemeslníkům, kteří vytváří skutečné hodnoty svýma rukama a kteří jsou odhodláni podílet se na vývoji produktů té nejvyšší kvality.“

Fotogalerie