Italský cruiser, který už získal evropské ocenění „Red Dot Award 2016“, byl nyní poctěn další prestižní cenou „Good Design Award 2016“. Ta je udělována již od roku 1950 a jedná se o vůbec nejstarší ocenění, které je zaměřené na nejinovativnější a nejmodernější průmyslové výrobky a grafický design po celém světě.

Pro ročník 2016 porota vyhodnotila více než 900 kandidátů z celkem 46 zemí světa s produkty spadajícími do prakticky každého sektoru od elektroniky pro robotiku, od zařízení přes grafiku až po vozidla.

V této kategorii získala prestižní ocenění Ducati díky unikátní siluetě modelu XDiavel S. Tato motorka je uznávána jako ikona stylu, inovace a provedení. Vývoj výrobku představoval skutečnou výzvu pro motocyklovou značku a její designové centrum. Ducati XDiavel je skutečný technocruiser, pečlivě navržený do posledního detailu, s futuristickým vyzdvižením mechaniky a technologií na úrovni doby, motorka, která s elegancí vpouští DNA Ducati do světa cruiserů.

Ocenění „Good Design Awards 2016“ bylo předáno 27. ledna během muzejní noci „Dobrého designu“ v muzeu architektury a designu Chicago Atheneum.