Italská továrna Ducati využívá motocyklovou výstavu Motor Bike Expo ve Veroně k představení svého úplně nového konceptu s názvem draXter, který má být drag-racingovou interpretací jejich XDiavelu, který byl představen světu na motocyklové show EICMA v listopadu loňského roku.

DraXter je stylovým projektem Advanced Design, který je částí domácího designového týmu Ducati, kterým je Ducati Design Centre.

Vypadá to, jako by XDiavel měl nelimitovaný rozpočet, protože je vybaven mnoha prémiovými závodními komponenty, jako jsou například tlumiče a brzdy pocházející ze superbiku 1299 Panigale. Nebo se podívejte na obrovsky vypadající výfuk Termignoni, který se nachází pod motorem jako obrovská roura.

Kola jsou také odlišná v porovnání se standardním XDiavelem, přičemž na tom zadním je nazutá mamutí hladká pneumatika, která vypadá, jako by patřila spíš na formuli nižší třídy než na motorku.

Standardní XDiavel nemá zrovna nedostatek charakteru, ale designéři Ducati kladli na důraz na jeho linie, přičemž tomu dali agresivnější vzhled vyhozením předního světla, přidáním většího šikmého předního blatníku a ostřejší, víc nahoru orientované zadní části.

Číslo 90 na krytu motoru jednak evokuje sportovní zaměření konceptu, jednak má být zároveň poklonou 90. výročí Ducati, které bude továrna slavit tento rok.

Výstava Bike Expo ve Veroně se koná od pátku 22. ledna do neděle 24. ledna. Takže pokud se náhodou nacházíte někde v okolí nebo jste právě v Itálii a nemáte ještě plány na víkend, určitě tento kousek stojí za to, abyste se na něj šli podívat.