Představení modelu

Ducati 1299 Panigale S Anniversario je víc než jen pouhá kosmetická úprava stávajícího modelu. S pouhými 500 vyrobenými kusy dostane tato speciální edice limitované barevné provedení, pozlacené kovové prvky a spoustu technických vylepšení.

2017-Ducati-1299-Panigale-S-Anniversario-50

Jedna zajímavá novinka má dokonce svůj debut. Je to EVO verze systémů DTC (Ducati Traction Control) a DWC (Ducati Wheelie Control). Ducati tvrdí, že tito elektroničtí asistenti spolupracují s inerciální měřicí jednotkou Bosch (IMU), čímž dokážou lépe a přesněji zasahovat.

Díky tomu bylo možné přinést novou funkci – slide control. Ta je k dispozici při nastavení DTC na úroveň 1, kdy asistent umožní jezdci regulovat plynem prokluz zadního kola, tedy umožní průjezd zatáčky kontrolovaným smykem – driftem.

Kontrola trakce nyní navíc ovládá i škrticí klapky, což umožňuje ještě jemnější dávkování výkonu motoru, než může poskytnout jen samotné vypínání zapalování.

2017-Ducati-1299-Panigale-S-Anniversario-48

Nepřekvapilo by nás, kdybychom tuto funkci našli v ostatních modelech 2017, které budou představeny později v letošním roce. Prozatím je to ale jen Ducati 1299 Panigale S Anniversario, která je jako první vybavena tímto vylepšením kontroly trakce.

Kromě speciálního barevného provedení ocení majitelé tohoto modelu také hliníková kola Marchesini a titanový výfuk Akrapovič ve zlaté barvě a samozřejmě laserem gravírováné připomenutí limitované edice.

DU 2016-05-30 PANIGALE ANNIVERSARIO

Mezi další technické vychytávky tohoto modelu patří také z pevné hliníkové slitiny vyrobené horní brýle vidlic a vložky hlavy řízení. Ty mohou přední kolo odsadit o 5 mm, čímž 1299 Panigale S Anniverario dosáhne stejné geometrie jako model Panigale R.

Ducati přidala také Li-ion baterii a karbonové kryty stupaček, zadní blatník a kryt zadního tlumiče – to vše pro ušetření 2,5 kg váhy.

Pokud jste došli k závěru, že tenhle výroční model musíte prostě mít, připravte si pevné nervy a naditou peněženku. Cena vychází na 28 995 USD (přibližně 707 000 Kč) a termín dodání prozatím není znám. Podle serveru Asphalt&Rubber už ale tyto stroje byly spatřeny ve výrobě v boloňské továrně, takže by termín první dodávky nemusel být až tak vzdálený.

2017-Ducati-1299-Panigale-S-Anniversario-01

Vzhledem k tomu, že Ducati představila tento výroční model 1299 Panigale S Anniversario, můžeme si být jisti, že se na podzimním veletrhu v Miláně od Ducati nedočkáme žádného dalšího vylepšeného superbiku. Zdá se, že si Ducati připravila půdu pro představení designu nové vlajkové lodi až pro modelový rok 2018.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Kompletní fotogalerie