Německá společnost BMW při výstavě technologií pro uživatele pořádanou v Las Vegas v USA představila novou chytrou motocyklovou helmu s integrovaným průhledovým displejem (heads-up display = HUD).

Tato myšlenka není nová, využívá ji například i Skully, ale BMW má proti Skully větší sílu, jak tuto helmu rozvinout a dostat mezi zákazníky. Cílem BMW bylo předvést, jaké myšlenky mají do budoucna v rámci sektoru motocyklového příslušenství.

Displej, který je v helmě zabudován, je umístěn před levým okem jezdce a zobrazuje různé informace, jako je rychlost a dopravní varování.

Firma také poukázala na další technologie, jako je komunikační systém V2V (vehicle-to-vehicle), který BMW pomáhá vyvíjet jako člen konsorcia výrobců. Právě tato přilba by s tímto systémem měla spolupracovat a veškeré informace o varování a nebezpečích na silnici by se měly na displeji zobrazovat.

Dalším navrhovaným nápadem, které by mohla helma získat, je zadní kamera. Ta by s HUD také spolupracovala a fungovala by jako digitální zpětné zrcátko, navíc by měla schopnost zobrazit pozici ostatních jezdců jedoucích ve skupině, opět díky V2V.

Prototyp od BMW se ovládá pomocí tlačítek na levé straně, kde je možné displej i kameru jednoduše vypnout nebo zapnout. Přilba je bezdrátová a dokáže pracovat po dobu pěti hodin, ale baterie je možné vyměnit za další a může se v jízdě pokračovat dál.

BMW tvrdí, že mají v úmyslu tuto technologii vyvinout na takovou úroveň, aby ji mohli během příštích několika let začít produkovat.