Německá továrna BMW Motorrad každoročně překonává vlastní rekordy v prodejích a nejinak tomu bylo i v roce 2015. Už na podzim slavila úspěchy v prodejích, ale do konce roku ještě několik motorek zamířilo ke svým zákazníkům, takže celkový objem prodaných motorek v roce 2015 byl 136 963 motocyklů a maxi skútrů. To znamená navýšení oproti roku 2014 o pěkných 10,9% a jak to tak vypadá, vůbec tato čísla v budoucnu klesat nebudou, spíše naopak.

Němci zatím konkrétně neuvedli, které modely se postaraly o takový nárůst, ale dá se odhadnout, že jde hlavně o modely řady BMW R1200GS, protože ty patří dlouhodobě k nejoblíbenějším. Ve Spojených státech byl nejprodávanějším modelem této značky superbike S1000RR, který ale na evropském trhu není takovým trhákem. Nicméně rádi bychom viděli srovnání právě těchto dvou modelů. Na dobrých prodejích se určitě podílely i modely vycházejí z předešlých dvou S1000R, S1000XR a R1200GSA. Při návštěvě továrny v Berlíně se chlubili, že hlavně v USA je také velmi oblíbený model K 1600 GTL s řadovým šestiválcem.

Ke konci loňského roku BMW představilo nový model 310 R a Scrambler vycházející z R nineT, které už do prodejů nemohly moc zasáhnout, ale je jasné, že chce BMW i pomocí nich své prodeje letos navýšit. Bohužel v tomto segmentu má poměrně spoustu konkurentů, hlavně u rakouské KTM a jejích modelů Duke.