BMW se spojilo s výrobcem příslušenství Touratech a spolu postavili opravdu velmi zajímavý model BMW R1200GS Rambler.

Zajímavý je určitě proto, že tento stroj váží kolem 200 kg, což je na 1200-ku velmi dobré a přesto, že je to zatím jen koncept, tak Touratech říká, že je již hotový.

Podívejme se na tento koncept blíže. Touratech zkombinoval motor s převodovkou z modelu R1200R Roadster se zadní kyvkou a kardanem z GS, což konceptu dává vysoce reagující pohonnou jednotku se 125 koňmi a vysokým točivým momentem. Šasi tohoto modelu je doplněno o konvenční přední vidlici, namísto systému Telelever, který používá BMW nejen v modelu GS.

S nádrží o objemu 18 litrů a minimalizovanými kapotážemi, které vypadají rozhodně štíhlejší než velké GS, je Rambler téměř o 50 kg lehčí.

Touratech říká, že boxer je perfektně stabilní, dokonce i při vysokých rychlostech. Změnou je použití super lehkých hliníkových trubek v kombinaci s karbonem a svou zásluhu na odtučňovací kůře mají také také titanový výfukový systém a výkonná, ale lehká lithium-ion baterie.

Dalšími změnami jsou užší enduro sedadlo, lehká kotoučová brzda jen s jedním kotoučem a ABS. Prototyp je vyroben ve dvou barevných provedeních, v originální BMW červeně bíle modré barvě a ve značkových barvách Touratechu, tedy v černo šedo žluté.

Dost bylo slov, kochejte se ve videu: