Aprilia představila na výstavě EICMA koncept “šestistovky“ s řadovým dvouválcem o objemu 660 ccm pod kapotou, který je odvozený z motoru pohánějícího RSV4 a Tuono V4. Mělo by se tak jednat o velice kompaktní novou generaci motoru. Aprilia na tomto motoru stále ještě pracuje, ale podle představeného konceptu se dá usuzovat, že ho hodlá dotáhnout do konce. Podle slov Aprilie byl tento motor vybrán z důvodu extrémně nízkého přenosu tepla směrem k jezdci a volnosti, kterou poskytuje designérům pro navržení elegantního a lehkého rámu.

Samotný koncept vypadá jako zatraceně zajímavý kousek pro jezdce, kteří mají pocit, že dvě stě koní je na normální silnici přece jenom už trochu moc, případně pro středně pokročilé, kteří se chtějí mezi silnějšími motorkami nejdřív rozkoukat.

Pozice za řidítky není tak ultimativní jako v případě čistokrevných supersportů a je tak jakýmsi mezikrokem nad sportovními třístovkami a čtyřstovkami, takže by se měla dát použít nejenom na vymetání okresek, ale i na trochu všednější ježdění. Aprilia chce kolem tohoto motoru a konceptu vytvořit širší rodinu motocyklů, díky které se chce více prosadit na pro ni klíčovém trhu v Evropě, Asii a potažmo i Americe.