Jasper Iwema, FGR. Foto: Moto FGR

Jasper Iwema, FGR. Foto: Moto FGR

Rok 2012 by pro stáj Moto FGR jubilejní desátou sezonou. A stáj z Ústí nad Orlicí výročí oslavila účastí v premiérovém ročníku světového šampionátu třídy Moto3. Příští rok ale promotér seriálu, společnost Dorna, vybral jiné týmy a na Čechy tak místo nezbylo.

„Je to velká škoda, že jsme nebyli promotérem mezi vyvolené vybráni i v další sezoně,“ uvedl majitel stáje Miroslav Felgr.

Moto FGR se seriálu zúčastnilo s upraveným vlastním motocyklem FGR a motorem Honda 250 NSF. Jezdcem byl Nizozemec Jasper Iwema, který dokázal dojet ve čtyřech závodech v kýžené první dvacítce a připsal si devět bodů za sedmé místo v mokrém závodě v Le Mans.

Jenže to bylo po majitele týmu málo, a tak na poislední čtyři Velké ceny usedl na stroj FGR nadějný španělský mladík Joseph Rodriguez. Ten dokázal vybojovat desátý bodík pro Moto FGR za patnácté místo v posledním závodě ve Valencii.

I když byla stáj Moto FGR zařazena mezi užší skupinu zájemců o účast v roce 2013 s jedním pilotem. Jenže pak přišlo zamítnutí startu a ani následní jednání na tom nic nezměnilo.

„První sezona měla být seznamovací, stála nás velké investice a spoustu času a energie. Podařilo se nám sestavit kvalitní tým, o čemž svědčí fakt, že se nám motocykl za 20 víkendů ani jednou nezastavil. Tomuto rozhodnutí moc nerozumím, myslel jsem, že je záměr společnosti Dorna mít v šampionátu co nejvíce značek. V letošní roce bylo sedm různých značek podvozků, příští rok jich bude pět, a v roce 2014?“ divil se Miroslav Felgr na oficiálních stránkách stáje Moto FGR s tím, že příští rok pojede jeho tým  zřejmě německý šampionát IDM, závody českého mistrovství v Mostě a Brně a ve hře jsou stále divoké karty na vybrané podniky Moto3.