Navíc od roku 2006 po rok 2013 se až tak moc nezměnilo. Kromě pár elektronických úprav a úprav motoru jsou všechny komponenty a díly zaměnitelné včetně kapotáže což činí R6 v mnoha ohledech jedinečnou a na závodech nebo v provozu nepostradatelným supersportovním náčiním. Tahle ladička totiž není jenom kus železa. Je to motorka s duší, která se rozezní vždyt nad 10.000ot/min. V tento moment vás R6tka doslova vystřelí kupředu. Spektrum otáček s jakým motor pracuje se zdá být neskutečný. Můžete ji točit donekonečna zas a znova a nikdy jí nepochopíte. Vždy vás dokáže něčím překvapit. Porce výkonu 93kw na verzi R je myslím více než dostačující.

Motorka vám ale nedá to co chcete pokud na ní budete hodní. Na uzavřeném okruhu po vytočeném motoru její závodní srdce přímo touží. Když dostane to co chce, odmění se vám tím, na co bylo stvořená a zamilujete si ji. Již v základu je tento motocykl bez jakýchkoliv úprav schopen ostré okruhové jízdy. Při přestupu ze starší verze nebo jiného SSP si jako první všimnete příliž tvrdé a výborně fungující brzdy se kterou je ze začátku nutno zacházet s citem.

Při delším cestování asi nebude příjemný vysoký posez. Ocení ho však závodníci, kterým se motorka bude lépe ovládat. Dále bych chtěla vyzdvihnout její výborný a dobře nastavitelný podvozek. Pokud bude dobře fungovat máte napůl vyhráno. R6tka se totiž do zatáček dá pokládat s velkou lehkostí. Co bude asi běžného uživatele zajímat je spotřeba, která je i při ostřejší jízdě velmi příznivá kolem 8l/100km, ale člověk který si jí kupoval, určitě ne kvůli spotřebě. Co bych naopak já uvítala co se týká přístrojovky by byl ukazatel zařazeného stupně a nějaký stav paliva. Velice jsem si oblíbila funkčnost antihoppingové spojky, která funguje na jedničku. Další věc, kterou by ocenil nejeden řidič při rychlých průjezdech a brždění například na horizontech je tlumič řízení. Další technická věc, která mě zaujala je výdrž originálních brzdových destiček. Ty jsou podle zkušeností ostatních schopny najet i přes 30.000km v běžném provozu.

Autor recenze: Michaela Strnadová