Závodní hra Racing 300 věnující se motocyklovým road racingovým závodům se dočká dalších aktualit. Co nevidět vyjde nová verze 4.0, kde bude spousta novinek. Hlavní vývojář Petr Šimůnek z Hořic neustále pracuje na vylepšení spousty věcí a hra je s každou novou verzí o nějaký kus lepší a hratelnější.

Největší změny a vylepšení jsou patrné v grafice, aby hra přinášela reálnější obraz hořického okruhu. Kromě toho se Petr pustil do návrhů dalších okruhů přírodních tratí, jako jsou Dymokury a Jičín.

Video: Ukázka jičínského okruhu (Racing 300 v 4.0)

I když jsme kousek od vydání verze 4.0, Petr už přemýšlí nad tím, co by vylepšil do další verze, když říká: „Již v brzké době se dočkáte verze 4.0, která, jak všichni víme, přinese výrazně lepší grafiku a nové okruhy! V posledních dnech jsem začal přemýšlet, co přinese verze 5.0 a dvě věci jsou jasné! V první řadě to bude nová grafika (tradičně) a za druhé bude nová herní fyzika! Pokud chcete, můžete se podílet na jejím vývoji. V případě zájmu napište na FB stránku Racing 300 (zprávu nebo komentář) nebo na simunekpetr98@gmail.com.“

V nové grafice nejde jen o věci kolem trati, ale je tu také nová obloha pro lepší obraz reality a na horizontu při sjezdu do města je vidět také vrch Gothard.

Petr závěrem dodává: „Všichni, co byste chtěli zviditelnit svou firmu/společnost/instituci – máte poslední možnost před vydáním! Jen díky sponzorům může být tato hra zdarma ke stažení.“

Video: Ukázka hořického okruhu (Racing 300 v 4.0)

Video: Ukázka dymokurského okruhu (Racing 300 v 4.0)