Hra Racing 300 není mnohým fanouškům motocyklového sportu neznámá, ale pro jistotu si ji znovu představíme. Jedná se o fanouškovský projekt hořického programátora Petra Šimůnka, který spolu s týmem spolupracovníků na celé hře pracuje od roku 2016 ve volném čase a bez nároku na honorář. Celá hra je potom ke stažení k dispozici zdarma.

Samotná hra je na pomezí závodního simulátoru a závodní hry z prostředí přírodních okruhů s důrazem na ty české. V současnosti jsou již ve hře tři okruhy – Hořice, Dymokury a Jičín. Fanoušci přírodních okruhů tak mohou alespoň trochu nahlédnout do toho, jaké to je na těchto okruzích závodit. A o to jde i v aktuální kampani na Startovači. Celá kampaň je totiž zaměřena primárně na multiplayer, který může posunout zážitek zase o kousek dál. Protože rozdat si to třeba v Hořicích proti kamarádům bude jistě neskutečná pecka a vydrží na spoustu hodin zábavy.

Multiplayer ale není úplně levná záležitost. Je třeba kvůli němu pronajmout server a to už je mimo finanční možnosti tvůrců. V tuto chvíli se již podařilo dosáhnout na první milník – multiplayer na tři měsíce. Pokud se však podaří vybrat více peněz, bude možné multiplayer zajistit na delší dobu a navíc přidat do hry i další prvky, jako je lepší grafika, herní fyzika, nové okruhy a spousta dalších skvělých nápadů.

Přispět lze již od částky 99Kč, za kterou dostanete na oplátku 50 samolepek a nebo se vaše jméno objeví v hlavním menu. Za vyšší příspěvek můžete mít svoje jméno na bilboardu podél trati, tričko, a nebo vlastní skin či přímo design motorky! Pokud se rozhodnete tento projekt podpořit, tak mrkněte se na Startovač a vyberte si, která odměna vám nejvíc vyhovuje, je jich tam víc než dost.