Dorna Sports a vývojová společnost Milestone s radostí oznamují, že bude jejich úspěšná spolupráce nadále pokračovat a 7. června 2018 bude představená úplně nová videohra MotoGP™18. Hra bude dostupná ve verzích pro Sony PlayStation® 4, Xbox One a Windows PC/STEAM, později bude dostupná i pro Nintendo Switch™.

Nová hra bude úplně přemodelována a postavena od základů. Samozřejmě, že ve hře bude kompletní sezóna 2018 v MotoGP, se všemi závodníky a týmy ze tříd MotoGP, Moto2, Moto3 a Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Ve hře bude všech 19 tratí letošního kalendáře, včetně nového mezinárodního thajského okruhu v Buriramu.

K co nejreálnějšímu zobrazení jezdců, tratí a motorek v detailech 1:1, bylo využito nového systému skenování z dronů a 3D skenovací technologie pro zobrazení obličejů jezdců MotoGP. Kromě toho tu bude pokročilá fyzika motorek, systém nehod a poškození, opotřebení pneumatik a další. Díky tomu bude hra realističtější a hráči si mohou více užít závodní simulaci, než tomu bylo v předchozích verzích.

V režimu kariéry můžete postupně vystoupat z Red Bull MotoGP Rookies Cupu až do královské třídy MotoGP a oslavit titul mistra světa. Díky některým novým funkcím zahrnujícím inovativní vývoj nastavení motorek a novému ID MotoGP je umožněno detailně sledovat pokrok svého jezdce.

Na základně velice úspěšného loňského MotoGP™ eSport Championship bude tato soutěž zachována i letos. Fanoušci z celého světa se mohou stát mistrem světa a dojít si pro cenu při závěrečném slavnostním ceremoniálu ve Valencii. Zatímco v loňském roce to bylo umožněno jen hráčům se Sony PlayStation® 4, letošní multiplatforma umožňuje poměřit síly všem hráčům na jakémkoliv zařízení.

„MotoGP™ 18 je úplnou novinkou naší vlajkové lodi s cílem nabídnout všem fanouškům co největší a nejčistší zážitek z MotoGP,“ řekl vedoucí designer v Milestone pan Matteo Pezzotti. „Tento titul značí příchod nové série „nereálného motoru“ – skoku vpřed v otázce technologických inovací, které zajistí neuvěřitelné zlepšení vizuální kvality, realistických a impozantních světelných efektů a zcela nově přepracovanou fyziku. Díky realistické simulaci fyziky hra věrně produkuje veškeré charakteristické chování motorek, snižuje propast mezi fikcí a skutečností, zatímco je hra stále dostupná všem hráčům díky zavedení pomocných jezdeckých a výukových tutoriálů.“

Pau Serracanta, výkonný ředitel v Dorna Sport S. L. k tomu dodává: „Jsme extrémně hrdí na představení nové hry MotoGP™18 od Milestone, nejen proto, že má neuvěřitelné vlastnosti a vylepšení, která přinesl nový „nereálný motor,“ ale také proto, že budeme mít s hráči další vzrušující sezónu v mistrovství eSport. Jeho debut v roce 2017 měl velký úspěch a položil základy pro budoucnost, která bude plná vzrušujícího vývoje a příležitostí pro všechny konkurenceschopné herní fanoušky MotoGP!“

Video