Nedávná verze Racing 300 rozšířila distribuci hry na MAC OS (druhá platforma po Windows). Dále byl spuštěn technický test mobilní verze na Android. I když šlo pouze o test, jestli vůbec hra funguje, někteří hráči poskytli klíčovou zpětnou vazbu. S radostí vám tedy můžeme oznámit, že Racing 300 verze 3.1 bude vycházet na Android! Ke stažení je přes Google Play (ke stažení postačí jen napsat do vyhledávání „Racing 300“ a aplikaci jednoduše nainstalovat). Pozadu nezůstanou ani uživatelé mobilů značky Apple, kteří v brzké době rovněž dostanou svoji verzi, ke stažení na App Store!

3x+ rychlejší referování!

„Aby hra dobře „běhala“ i na mobilech, bylo potřeba hru pořádně zrychlit. Ve světě aplikací je dost dobré zrychlení, už když se podaří aplikaci zrychlit 1,3krát. To by však nikdy nemohlo stačit, proto jsem musel přijít s něčím revolučním. Bylo potřeba projít každý detail hry, od každého okna u každého domu přes každý keř až po každý strom. Nakonec jsem do detailů prošel telemetrii výkonu hry a našel jsem nevyužitý čas. Ve skutečnosti ho bylo mnoho. Tento nevyužitý čas se objevoval jen čas od času, vždy v nejméně vhodnou chvíli. Detailní analýzou se mi podařilo zjistit, co tento nevyužitý čas způsobuje. Pro zajímavost: tento čas zabíral pouhých 16 milisekund, to však stačilo na naprosté ruinování výkonu. Zjistil jsem, že tento problém způsobuje les, proto jsem musel vymyslet jiný způsob, jak ho nakreslit, nakonec se mi to podařilo a nyní navíc působí „hloubkovým“ dojmem,“ říká Petr Šimůnek, tvůrce hry.

Nesmíme ani zapomínat na vedlejší efekt toho, že se grafický výkon zvýšil 3x, a to, že hra nyní poběží i na počítačích s 1/3 výkonem. Na většině zařízení by měla hra běžet na 60 FPS, na výkonnějších dokonce i 100+ FPS.

Dále byly zavedeny dodatečné prvky, které zrychlí hru speciálně pro mobily.

Technická poznámka: Záleží rovněž na specifikaci stroje, v některých případech se grafický výkon zvýšil až 7x, minimum je přibližně 3x (bráno v graficky nejnáročnějším místě okruhu). K tomu je však potřeba připočíst výpočty umělé inteligence, kterých je o poznání méně, ale způsobují, že celkový výkon se mohl zvýšit o trochu méně než 3x (na některých zařízeních). Jedná se proto o individuální záležitost, tak jako tak se dá říci, že k zásadnímu vylepšení došlo!

Další změny:

Dále ještě stojí za to zmínit, že byly provedeny i menší interní změny, díky kterým by měly zmizet problémy se spuštěním, které měli někteří hráči.

Aktuální verze nyní ke stažení:

S tvůrcem se můžete osobně setkat již tento víkend při české Tourist Trophy a IRRC v Hořicích, kde bude možné také vyzkoušet herní simulátor k této hře.

Právě vychází nová verze hry Racing 300

Právě vychází nová verze hry Racing 300

Závodní počítačová hra Racing 300, ve které si můžete užít pocit road racingových závodníků, vychází v další nové verzi. Je t...

Číst článek