Před necelými dvěma měsíci jsme vám přinesli zajímavý rozhovor s autory projektu závodního simulátoru hořické trati – Racing 300. Programátor a hlavní nositel projektu Petr Šimůnek nám ho popsal od jeho vzniku. „Nejprve to měl být projekt do konce prázdnin, který bude hotový už v jejich půlce, každý na tom stráví pár desítek hodin a na konci si to zahrají kamarádi, zasmějeme se a skončí to zapomenuté někde v nějaké složce. Z desítek hodin se však ale rychle staly stovky,“ řekl.

S přibývajícím počtem hodin se projekt dostal i do fáze, kde se původní autoři začali názorově rozcházet a chvíli dokonce setrval na mrtvém bodě. „Občas někdo nedělá věci tak, jak by měl, někdy má někdo přehnaná očekávání od druhých, sem tam někdo řekne něco jinak, než by měl. Všichni jsme se asi dopustili od všeho alespoň trochu…,“ vysvětloval Petr. Avšak díky velkému zájmu příznivců road racingu a zejména hořické trati, ať už z řad fanoušků nebo i přímo samotných závodníku, se vše podařilo dotáhnout do zdárného konce.

Představení: Závodní simulátor Racing 300

Představení: Závodní simulátor Racing 300

Pokud vás láká zazávodit si na legendární road racingové trati v Hořicích, ale chybí vám pro to finance, zkušenosti a co si b...

Číst článek

Naopak se vše dalo do takového pohybu, že se hru podařilo vypustit dokonce v předstihu a rozkmotření autoři došli ke smíru.

„Do rukou se vám dnes dostává vánoční dárek v podobě této počítačové hry. Zrodila se z nadšení jejích autorů, umístěným do našeho krásného města na jedinečný přírodní okruh s finanční podporou města Hořice a AMK Hořice. Jedná se o pilotní verzi, která v sobě skrývá potenciál dalšího vývoje a dalších možností jejího využití. Zajímavou informací je možnost umístění reklamy a upoutávek na zajímavé kulturní, sportovní nebo společenské akce přímo na reklamní bannery podél tratě. Začátkem roku 2017 proběhne veřejná prezentace této hry s jejím autorem,“ informuje na oficiálním webu města Hořice jeho starosta Aleš Svoboda. 

Ke vzniku hry dodává pan starosta také zajímavou historku: „Petr se chtěl zpočátku jenom bavit společně s několika kamarády tím, že pro sebe vytvoří počítačovou hru, při které budou moci na motocyklu projíždět po okruhu hořických „zatáček“. Takže autoři začali chodit po trase okruhu, zaměřovali jednotlivé objekty a trať, aby bylo jejich zobrazení co nejvěrnější. Majitelům některých domů se jejich počínání nelíbilo nebo se jim možná zdálo podezřelé, proto se někde setkali i s hlasitým nesouhlasem. Věřím, že výsledek jejich počínání je dostatečnou omluvou a vlastníci domů se nyní možná budou pyšnit věrným vyobrazením svého domu v nové počítačové hře.“

Stáhněte si Racing 300 zdarma

První verze hry 1.0 Racing 300 vznikla za finanční podpory města Hořice.

K dispozici je ve 32 a 64 bitové verzi pro Windows a zdarma si ji můžete stáhnout na oficiálním webu města Hořice. Minimální otestovaná konfigurace je: Intel Celeron 2.16 GHz, 4 GB RAM s integrovanou grafickou kartou Intel.

Oficiální web hry: racing300.wixsite.com/horice
Autoři hry: racing300.wixsite.com/horice/o-nas