V Itálii byly spatřeny dva exempláře nové RS 660, jeden při testování na závodním okruhu a druhý v běžném provozu na silnici. To ukazuje, že Aprilia již dolaďuje poslední detaily a dá se očekávat, že nový model bude představen na příští výstavě EICMA v roce 2019 s tím, že půjde v roce 2020 do prodeje.

Aprilia RS 660 Twin Concept

Aprilia RS 660 Twin Concept

Řadový dvouválec pod kapotou sportovní „šestistovky“ představila Aprilia na výstavě EICMA v podobě konceptu 660 Twin Concept....

Číst článek

Prozatím o tomto kousku nevíme mnoho. Bude se jednat o řadový dvouválec s neznámým objemem, ale číslo 660 v názvu určitě leccos napovídá. A vzhledem k tomu, že Tuono a RSV4 se objemově zastaví na 1078 ccm, bylo by hodně překvapivé, kdyby se Aprilia v tomto případě odchýlila od přibližné poloviny tohoto čísla. Spolu s poměrně sofistikovanou elektronikou a předpokládaným výkonem okolo 100 koní by mohla Aprilia hodně zamíchat kartami mezi středními dvouválci.

Velmi pravděpodobně se dá očekávat i celá rodina odvozených modelů, počínaje „naked“ verzí a pokračuje případně dalšími odvozeninami postavenými kolem nového dvouválcového motoru. Cenovka je samozřejmě prozatím pouze v hlavách účetních v Aprilii, ale doufejme že se příliš nevzdálí od číslovky 200.000 Kč. Už jenom proto, že třeba taková Kawasaki prodává svoji Ninju 650 za méně než 190 tisíc korun.