Reportáž

Setkání příznivců značky Kawasaki patří k těm, které si nemůžeme nechat ujít. Koná se dvakrát do roka a sezónu v květnu otevírá a v září zavírá. Letošní podzimní sraz fanoušků zelené byl však poznamenán ne zrovna přátelským počasím, kdy nakonec druhá polovina, včetně společné vyjížďky, vydatně propršela.

Již od brzkého rána se na parkovišti u sečské přehrady (dříve se sraz konal na náměstí v Seči) začaly sjíždět první stroje. Na spoustě míst republiky bylo ráno opravdu krásně, většinou jasno, a tak nebyl důvod počasí nedůvěřovat, byť dlouhodobé předpovědi viděly situaci poněkud jinak. Oproti jarnímu setkání sice chyběl kamion Kawasaki s testovacími stroji, nicméně díky přítomnosti Moto Havrda nakonec bylo možné pár testovaček ještě okusit. Konkrétně šlo o modely Vulcan S, Z650, Z900 a Versys 1000.

Kolem poledne už bylo parkoviště u přehrady poměrně slušně zaplněné, a protože i tentokrát dorazila H2, proběhl i klasický „obřad“ poledního tůrování.

FB livestream z místa

Po něm a patřičném občerstvení byla naplánovaná vyjížďka, která tentokrát vedla trochu jinudy než obvykle, protože na původní trase vytahali na silnici zemědělci při sklizni nečistoty, ale i tak šlo o hezké svezení. Škoda jen, že krátce po tůrování začalo vydatně pršet, a tak se jí nezúčastnily všechny dorazivší motorky, kterých nakonec bylo 150, z nichž 125 značky Kawasaki.

„Podzimní sraz byl šestý v pořadí. První čtyři byly za krásného počasí, avšak poslední dva letošní srazy byly pro opravdové srdcaře. Je pravda, že odhazovat sníh před garáží, abych mohl vyjet, nebo týden sušit kombinézu, je pro opravdu skalní příznivce, kterých si moc vážím. Do budoucna je potřeba vymyslet lepší termíny, kdy bude stabilnější počasí,“ poděkoval všem, kteří dorazili, organizátor akce Pepa Rovenský. „Musím přiznat, že mě letošní účast velmi překvapila a potěšila. I když nejsme klub, ale pouze facebooková skupina, je vidět, že držíme při sobě a že se daří. Do budoucna proto mohu slíbit prohloubení spolupráce s Kawasaki.cz a dalšími partnery, aby akce byla více lákavá a o to víc stálo se u nás zastavit… Na všechny se budu těšit v sezoně 2018 a díky za kozu!“ dodal jako poděkování za dárek, který mu členové skupiny připravili.

A my snad jen dodáme, že i přes to počasí šlo o milou a dobře připravenou akci, na které jsme se všichni mohli důstojně rozloučit s končící sezónou a užít si ještě společných pár chvil v sedle.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Fotogalerie