Ještě předtím, než se naplno rozjede motocyklová sezóna, můžeme si čekání zpříjemnit anketou Motocykl roku 2018 v České republice. Tu vyhlašuje motocyklová sekce svazu dovozců automobilů (SDA) a stejně jako v posledních letech pořádá BVV. Vyhlášení výsledků této ankety se dozvíme na veletrhu Motosalon, který bude letos pořádán v Brně.

Do letošní ankety bylo nominováno celkem 38 motocyklů, které byly rozděleny do šesti kategorií: skútry, endura vč. cestovních, klasik vč. chopperů a cruiserů, naked bikes, cestovní silniční motocykly a sportovní silniční motocykly. Nejvíce konkurentů nalezneme stejně jako loni ve třídě naháčů, kde je devět motorek. Nejmenší zastoupení je naopak ve třídě cestovní silniční motocykly, kde mezi sebou budou soupeřit jen tři motorky. Tato třída je oproti loňsku jediná, která má nominovaných strojů méně, ostatní třídy mají motorek víc nebo stejný počet. Loni bylo nominováno 32 strojů, takže letos je větší konkurence.

Vyhlášení ankety Motocykl roku 2017

Vyhlášení ankety Motocykl roku 2017

V sobotu večer na veletrhu Motosalon, který je letos pořádán na výstavišti v pražských Letňanech, proběhlo slavnostní vyhláše...

Číst článek

Hlasování o vítězi zůstává stejné, jako v předchozích ročnících této ankety. Své favority vybere odborná porota složená z novinářů a druhá část je na vůli veřejnosti, kdy větší váhu má odborná porota v poměru 60:40. Většinou se ale obě strany shodují.

Organizátor si opět připravil spoustu cen pro hlasující veřejnost, takže se rozhodně vyplatí hlasovat. Každý, kdo se zúčastní hlasování, musí odpovědět na tipovací otázku a díky ní bude hrát o zajímavé ceny. Hlavní výhrou je voucher ve výši 100 000 Kč na nákup nominovaného motocyklu dle vlastního výběru. Kromě toho je připraveno dalších 18 cen.

Anketa probíhá od 1. 2. 2018 do 9. 3. 2018 do 19:00. Následující den 10. 3. 2018 proběhne slavnostní vyhlášení na výstavě Motosalon na výstavišti v Brně.

Hlasovat můžete na internetových stránkách www.motocyklroku.cz. V každé kategorii můžete udělit jen jeden hlas a před odesláním dotazníku nezapomeňte odpovědět na soutěžní otázku.

Nominované motocykly

Skútry

Endura vč. cestovních

Klasik vč. chopperů a cruiserů

Naked bikes

Cestovní silniční motorky

Sportovní silniční motorky

Chci hlasovat v anketě