Již tradičně ale přichází hlasování o Motocykl roku, tentokrát pro kalendářní rok 2019. Jejím vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů a pořadatelem společnost Veletrhy Brno. Vyhlášení výsledků poté proběhne během slavnostního večera na výstavě Motosalon, která se letos odehraje od 28. února do 3. března v Praze.

Počet letošních nominovaných motocyklů a čtyřkolek vystoupal již na celých 44 kousků, které jsou rozděleny do devíti kategorií: skútry do 125 ccm, skútry nad 125 ccm, endura vč. cestovních, klasik vč. chopperů a cruiserů, naked bikes, cestovní silniční motorky, sportovní silniční motorky, čtyřkolky ATV a čtyřkolky Side-by-Side. Nejmenší zastoupení je letos v kategorii skútry do 125 ccm, která je ale tak trochu eufemismem, protože v ní najdeme pouze zástupce doby elektrické. Největší konkurence letos bude v kategorii enduro, kde je rovnou devět zástupců.

Vyhlášení ankety Motocykl roku 2018

Vyhlášení ankety Motocykl roku 2018

Sobotní večer na veletrhu Motosalon patřil vyhlášení ankety Motocykl roku 2018, kdy jsme se dozvěděli vítěze v jednotlivých k...

Číst článek

Vítěz hlasování bude vyhlášen na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty, která je složená z českých motocyklových novinářů. Hlasy veřejnosti a odborné poroty se budou dělit v poměru 40:60 a větší váha je tak přidělena odborné porotě. Hlasující z řad veřejnosti se ale nemusí cítit ublíženě, protože je pro ně stejně jako v každém roce připraveno velké množství cen, z nichž ta nejvyšší je voucher ve výši 100.000 Kč na nákup některého z nominovaných motocyklů.

Hlasování v anketě probíhá od začátku února do 1. března 19:00, kdy bude hlasování ukončeno. Hned následující den bude anketa vyhodnocena a ocenění budou slavnostně předána na společenském večeru mezinárodního veletrhu Motosalon.

Hlasovat můžete na internetových stránkách www.motocyklroku.cz. V každé kategorii můžete udělit jen jeden hlas a před odesláním dotazníku nezapomeňte odpovědět na soutěžní otázku.

Nominované motocykly

Skútry do 125 ccm

Skútry nad 125 ccm

Endura vč. cestovních

Klasik vč. chopperů a cruiserů

Naked bikes

Cestovní silniční motorky

Sportovní silniční motorky

Čtyřkolky ATV

Čtyřkolky Side-by-Side

Hlasovat v anketě Motocykl roku 2019