„Zaplnili jsme maximální kapacitu, na kterou jsme pro letošní ročník byli připraveni. Chceme, aby se z ROCK’N’RIDE stala tradiční letní událost,“ dodal Martin Koreň, zkušený freestyle motokrosař a hlavní organizátor.

Libor Podmol

Souboj bratrů Podmolů, tedy mladší Filip vyzval staršího Libora. A jak to dopadlo? Nakonec vyhrál Filip Podmol, a to v disciplíně Best Whip a Best Trick. „Bratr neudělal náročný trik Volt, tedy otočku kolem své osy nad letící motorkou. To bylo rozhodující,“ dodal Podmol, který závody ovládl v konkurenci Martina Koreně, Františka Máci, Aleše Liemanna, Lukáše Volšického, Radka Bílka, Pavla Poláška nebo Juliena Vanstippena a Jochen van den Eede. „Moc se mi líbilo propojení motocyklových komunit. Doufám, že to příště bude ještě lepší,“ dodal Podmol vítěz Cassida FMX soutěží.

Filip Podmol

VIDEO z letošního ročníku

Premiéru mělo také SuperEnduro pod širým nebem. V Česku se něco takového jelo vůbec poprvé. Vítězem se stal Jan Charvát, druhý byl Martin Kulhánek, třetí Jan Vašta. „Hodně dobře se to osvědčilo. Už teď připravujeme vše na příští ročník,“ doplnil Vít Kuklík, který se stal vítězem O putovní pohár Jaroslava Kuklíka. Na druhém místě skončil Jan Charvát, třetí dojel Martin Kulhánek. „Vše dopadlo na jedničku, lidi si také pochvalovali možnost si projet trať se svojí motorkou,“ doplnil Kuklík.

Jan Charvát si dojel pro druhé místo

Vyzkoušet si trať na vlastní kůži se svým strojem bylo jedním z velkých lákadel. Využilo toho několik desítek lidí. „Chceme z ROCK’N’RIDE udělat jednu z největších motoristických akcí v České republice, a to s mezinárodním přesahem. Potvrdili jsme si, že to možné je. V příštím roce v areálu KBS UAMK budeme ještě silnější,“ dodal Martin Koreň.

RnR SuperEnduro: 1. Jan Charvát, 2. Martin Kulhánek, 3. Jan Vašta, 4. Luděk Jankovský.

Memoriál Jaroslava Kuklíka: 1. Vít Kuklík, 2. Martin Kulhánek, 3. Aleš Klimeš. Open: 1. Jiří Žalud, 2. Jiří Šrytr, 3. Otakar Andrýsek. Veteráni: 1. Petr Budín, 2. Jiří Feďko, 3. Michal Polodna. Ženy: 1. Jana Škobsinová, 2. Jeanetta Fučíková, 3. Emílie Míšková.

Freestyle motokros, Best Trick: Filip Podmol. Best Whip: Filip Podmol.