V prodejně K2 moto, kde si produkty anglického výrobce můžete zakoupit, zkoušeli nejen známí závodníci, ale i široká veřejnost.

Hlavní roli samozřejmě hrála kombinéza RST CPX-C, která byla pro letošní rok upravena (ano, to je ten model, na kterém můžete, mimo jiné, měnit i slidery na loktech). Pokud vám listopadový článek s novinkami RST pro rok 2016 utekl, vřele jej doporučujeme. Měření prováděl Joe Ross špičkový krejčí přímo z RST, který pracuje se závodníky z BSB, WSBK a IoM TT, jako jsou Brookes, Easton, Lowes, Hutchinson, Johnston a další. Joe přiletěl do Prahy výhradně kvůli této akci a další den pokračoval k partnerům značky RST ve Francii.

IMG_0200

Sledovat ho při práci byl skvělý zážitek. Bylo vidět, že to je člověk na svém místě, když přeměřoval, zda kombinéza perfektně sedí ve všech jízdních pozicích. Pokud ne, lze takový nedostatek ošetřit úpravou délky a šířky přímo na míru. Také ho zajímalo, zda jezdci prošli nějakým zraněním, aby mohl kombinézu v daných místech přizpůsobit. K velmi častým úpravám patřilo rozšíření pravého rukávu. Obecně se v mužské populaci zesílené pravé předloktí váže k jinému příběhu, ale u závodníků jde o napumpování předloktí nejen z důvodu přidávání plynu, ale zejména jako důsledek tvrdého brzdění.

IMG_0195

Nutno podotknout, že některým jezdcům sedla jak ulitá již konfekční velikost kombinézy. Těm bude stačit jen upravit barevnost kombinézy dle požadavků a přidat loga partnerů.

Akce se zúčastnili závodníci Kamil Holán, Veronika Hankocyová, Aleš Nechvátal, Pavel Tomeček, Petr Košťál, Václav Pimper a tým Extéria Racing v podání Michala Fojtíka, Dominika Jůdy, Reného Skalického a Michala Bidaše. 

IMG_0203

S několika z nich jsme udělali zajímavé rozhovory, tak nás sledujte i nadále.