Již poslední únorový den vypukne v Praze náš největší motorkářský svátek a nebude to jen tak ledajaký ročník, protože Motosalon bude letos slavit kulaté jubileum. Od nesmělých prvních krůčků již vyrostl v pořádné chlapisko, které má ramena přes několik výstavních hal. Během uplynulých devíti let na něj zavítaly tisíce motocyklových fanoušků, které provázelo mnoho slavných osobností, jejichž srdce bije v jedné stopě.

2010

Největší událostí prvního ročníku, který proběhl v Brně, byla premiéra tříkolky VelorXTrike. Zúčastnil se jí i konstruktér původního Velorexu pan Mojmír Stránský.

2011

Poprvé v Praze – například se Standou Berkovcem (hubeným) a Karlem Abrahamem (mladým). Návštěvnost byla přiměřená letňanskému výstavišti.

2012

Podruhé v Brně a s glóbusem smrti a dalšími kaskadérskými kousky v pavilonu Z.

2013

Podruhé v Praze a tentokrát s větším věhlasem, a tudíž i větší parádou. Zejména v pátek a v sobotu bylo výstaviště zcela zaplněné návštěvníky a při zahájení se na pódiu ocitla Abájova motorka. David Matásek přifrčel na Vespě a proslavil se výrokem: „Jdou po nás!“ – čímž myslel řidiče aut po jezdcích na skútrech.

2014

Na tomto ročníku Motosalonu proběhla evropská premiéra dvou nových modelů Harley DavidsonDyna Low Rider a touringový Sportster SuperLow 1200T – a to pouhých 16 hodin po jejich představení v USA. Modely byly instalovány v noci a jejich odhalení se ujal generální ředitel Harley Davidson Martin Heřmanský. Jinak jsme opět v Brně a zájem návštěvníků je enormní.

2015

Motosalon je vždy záležitostí hezkých holek, které většinou plní úlohu hostesek na stáncích – nebo jsou prostě návštěvnicemi. Tentokrát se v Praze objevily fotomodelky z časopisu Maxim a sklidily zaslouženou pozornost. Na zahájení se přišel podívat i Zdeněk Pohlreich, který bohužel nic neuvařil, protože na pódiu chyběl sporák nebo aspoň gril. Při hezkém počasí byla sobota tradiční zatěžkávací zkouškou letňanského výstaviště. V tomto roce se také Motosalon poprvé spojil s anketou Motocykl roku.

2016

Na brněnském výstavišti se objevil elektrický následovník legendárního skútru „prasete“ Čezeta a jak je vidět, uvezl hodně. Zahájení si nenechal ujít Pepa Vojtek ze skupiny Kabát a v sobotu jste museli být opravdu hustí, abyste se prodrali k motorkám. Ale zvládli to všichni.

2017

Blížíme se k desítce – tohle je osmička, opět v Praze. V mnoha písních se zpívá o nekonečných cestách, od tohoto roku se možná přidá pár songů o nekonečných dekoltážích inspirovaných hosteskou na stánku Triumph. Zaslouženou pozornost sklidila také Kateřina Stočesová, bývalá Miss ČR. Mimochodem na té fotce ze zahájení je vidět, že musíme udělat něco s kázní – Eva Decastelo se baví s Martinem Stránským, Jan Révai rozptyluje Pavla Lišku a Pepa Sršeň má nepřítomný obličej a ruce v kapsách. Ovšem zbylá trojka je vzorná.

2018

Jsme téměř ve finále, tedy u devítky a v brněnských Pisárkách. Motosalon se „rozlezl“ až do pavilonu F a je tady opět Motocykl roku, motorkářské celebrity – například Ollie Roučková, zahájení bylo také pozvánkou na oslavu výročí značky Harley-Davidson v Praze. A pro milovníky čistého retra a čistého vzduchu proběhla premiéra elektrického Pionýra.

2019

A letos konečně ta desítka. Půjde o největší Motosalon za celých deset let a se vším, co k němu patří. Těšíme se na to, že úspěšně otevře další desítku a bude růst a růst a růst, až bude největší na celém světě… eh… prostě zůstaň boží, Motosalone!