Sportovním vrcholem celého víkendu byl desetiminutový „závod šampionů“, který se jel v sobotu krátce po poledni. Nastoupilo do něj celkem 12 pilotů z MotoGP a WSBK, aby si poměřili síly na strojích Panigale V4 S. Po volných trénincích a kvalifikaci, kterou ovládl Michele Pirro, se už jezdci připravili na samotný start závodu, do kterého vyrazili krátce po poledni.

Vedení se okamžitě ujal Ital Pirro, který před sebe na své domácí trati už nikoho nepustil a ve zkráceném pětikolovém závodě se tak stal vítězem s náskokem 2,388 sekundy na druhého Tita Rabata. Ten po špatném startu předvedl krásný souboj o stupně vítězů s trojicí Javier Forés, Jack Miller a Marco Melandri, kteří dorazili do cíle s jednosekundovými rozestupy od sebe.

Na šestém místě dojel Michael Ruben Rinaldi, sedmý byl Andrea Dovizioso a osmou příčku obsadil Xavier Simeon. Devátý skončil Danilo Petrucci následovaný Jorge Lorenzem a českým jezdcem Karlem Abrahamem, který byl odmávnutý na jedenácté pozici se ztrátou 15,708 sekundy. Poslední příčku pak obsadil Troy Bayliss.

Ducati zároveň přichystala pro fanoušky jedinečnou příležitost – mohou si některý ze strojů, na kterých jezdci závodili, vydražit. Na eBay totiž probíhá veřejná aukce, která skončí v sobotu 28. července v 18 hodin. Nabízené stroje jsou vizuálně podobné motocyklům, na kterých daní piloti v seriálech MotoGP či WSBK skutečně jezdí, nechybí na nich ani autogram příslušného jezdce. Úspěšný dražitel dostane vedle motocyklu také certifikát pravosti podepsaný generálním ředitelem společnosti Ducati Motor Holding Claudiem Domenicalim.

12 Ducati Panigale V4S z Race of the Champions

Kromě již výše zmíněných závodníků si World Ducati Week v Itálii užívali Casey Stoner, Carlos Checa nebo Álvaro Bautista. Zúčastnit závodu se měl také Chaz Davies, který si však na MTB-kole zlomil pravou klíční kost a na poslední chvíli jej tak nahradil Xavier Simeon.