Honda, BMW, Yamaha, Moto Guzzi, Aprilia, Vespa, Piaggio, Husqvarna

Honda Monkey poputuje k výherci přímo na veletrhu

Je tomu skutečně tak, přímo na Motosalonu předá Honda výherci své soutěže hlavní výhru a tou je nový motocykl Honda Monkey. Také zcela jistě nebude chybě kaskadérská show Míry Lisého na CRF1000L Africa Twin, se kterým Honda v rámci partnerství aktivně spolupracuje.

Na to, jaké novinky ještě známá značka chystá, jsme se zeptali Petra Hubáčka: „Jak již bývá u Hondy zvykem, máme toho hodně. Sportovní CBR650R, nahý streetfighter CB650R, novou řadu pětistovek … a celkově téměř padesát motocyklů na 500 m2 na našem luxusním stánku.“

BMW osloví dobrodruhy i městské motoristy

BMW Motorrad představí celou modelovou řadu R 1250 s novými boxery s technologií shift cam, který pohání nejen legendární GS, ale také cesťák RT, roadster R a v neposlední řadě sportovní RS.

„Pro městskou mobilitu máme připravený skútr C 400 GT a dobrodruzi se můžou těšit na ultimativní cestovní enduro F 850 GS Adventure. Intenzivně se také snažíme zajistit okruhovou novinku S 1000 RR, která se teprve začne vyrábět,“ uvedl šéf divize Petr Krajča.

„Stejně jako v loňském roce chystáme překvapení ve formě limitované edice. Ta bude letos tematicky spojená se známou závodní motoristickou soutěží. Více už ale neprozradím … Návštěvníci si budou moci na naší expozici prohlédnout kromě téměř 30 motorek i příslušenství a novou kolekci oblečení pro motorkáře,“ doplnil.

BMW F 850 GS Adventure

Yamaha Motor Europe: novinky z Milána

Fanoušci motocyklů Yamaha budou moci v Praze osedlat takřka kompletní modelovou řadu této značky včetně všech novinek představených v Miláně. A pokud vše klapne tak jak má, přímo na výstavu z Japonska dorazí čerstvě vyrobené kousky dlouho očekávané Yamahy Ténéré 700.

Firma taky chystá lákavý program na své expozici: „Stejně jako v minulém roce budeme mít připravené pásmo autogramiád a rozhovorů s našimi jezdci a nově také ambasadory Yamahy, které bychom chtěli touto cestou veřejnosti představit. Půjde o známé osobnosti z řad špičkových sportovců a cestovatelů, které už něco dokázali a které mají rozhodně co říci. Na to se těším moc!“ prozradil manažer PR, Martin Tománek.

Yamaha Ténéré 700

Faber Moto doveze Vespu s nejsilnějším motorem v historii

Adama Žerta ze společnosti Faber moto s.r.o. jsme se zeptali, s jakou novinkou dorazí na letošní veletrh: „Letos je toho doopravdy hodně. Jednoznačně nejočekávanější je cestovní enduro Moto Guzzi V85 TT. To si myslím, že je pro Česko super produkt. Dále Aprilia Tuono 1100 Factory s novým semiaktivním podvozkem, úplně nová Aprilia RSV4 1100, elektrická Vespa a navíc spouštíme Vespu GTS 300 s nejsilnějším motorem v historii. A jako třešničku na dort přicházíme s novým modelem Piaggio MP3. Je to menší, kompaktnější a cenově zajímavější varianta s objemem 300cc.“

Moto Guzzi V85 TT

Husqvarna – novinky i retro stroje

„Husqvarna Motorcycles predstaví v Prahe nielen svoju novinku Svartpilen 701, ale aj celú modelovú radu moderných retro strojov Svartpilen a Vitpilen,“ láká návštěvníky Miroslav Lacko.

Na náš dotaz, zda připravuje i zajímavý doprovodný program, prozradil: „Okrem predstavenia našich motocyklov pripravujeme aj podpisové akcie s našimi úspešnými jazdcami, predovšetkým s FMX jazdcom Liborom Podmolom.“

Svartpilen 701

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Ducati, KTM, Kawasaki, Triumph, Yuki