Úvod

Dorazí všichni velcí hráči

O popularitě MOTOSALONU svědčí velký zájem vystavovatelů. Letos jich přijede více než 120, což je o 10 procent více než vloni. Prezentovat se bude přes 300 značek. Největšího motocyklového veletrhu ve střední Evropě se zúčastní kompletní japonská čtyřka Honda, Yamaha, Suzuki a Kawasaki, americké Harley-Davidson, Indian, německé BMW Motorrad, britský Triumph nebo italští výrobci Ducati, Aprilia, Vespa, Piaggio, MV Augusta a Moto Guzzi. Nebudou chybět ani KTM nebo Husqvarna, také F.B Mondial, Kentoya a SYM. „Nově se na veletrhu představí například rakouská značka KSR, z Itálie TM Racing a SWM moto, vidět bude i BETA,“ jmenuje PR manažerka Dita Brančíková. Na své si přijdou i fanoušci ekologické jízdy. Na několika stáncích budou k vidění elektro skútry. Poprvé se v České republice představí například elektrický motocykl e-Duck, který cílí zejména na mladé.

Motosalon 2018: Nepřehlédněte to nejzajímavější - 1. část

Motosalon 2018: Nepřehlédněte to nejzajímavější - 1. část

Od 8. do 11. března 2018 zavítá na brněnské výstaviště motocyklová show Motosalon 2018. A na co se můžeme o tomto víkendu těš...

Číst článek

Požitek na čtyřech kolech

MOTOSALON není rájem jen pro motorkáře, ale také pro zájemce o čtyřkolky. Tuto sekci zaplní stroje značek ATV, Can-Am, BRP, Arctic Cat, Access Motor, LINHAI nebo TGB. „Čtyřkolky patří k populárním součástem veletrhu. Jsme rádi, že letos budou mít na akci bohaté zastoupení. MOTOSALON tak potvrzuje svůj význam ve všech segmentech moto průmyslu,“ dodává Brančíková.

Motosalon 2018 – nepřehlédněte to nejzajímavější – 2. část

Motosalon 2018 – nepřehlédněte to nejzajímavější – 2. část

Motosalon 2018 se blíží, a pokud již máte rezervované datum 8. – 11. března, máme tu pro vás druhou část toho nejzajímavějšíh...

Číst článek

Příslušenství pro komfortní jízdu

K dispozici bude také množství kvalitního příslušenství, které jezdcům zpříjemní jízdu. Důraz je kladen nejen na bezpečnost, ale také na pohodlí a design. Prezentovat se budou tradiční čeští výrobci i prodejci světoznámých značek. Návštěvníci si mohou koupit nové motocyklové oblečení, kombinézy, rukavice nebo třeba kvalitní helmy. Dojede dokonce servisní dodávka helem značky Arai. Chybět nebudou ani značky 4SR, Cappa, D Moto, Geneze, GlobalMoto, MBW, Modeka, Motozem, Polednik, PSí HUBÍK a další.

Motosalon 2018 – nepřehlédněte to nejzajímavější – 3. část

Motosalon 2018 – nepřehlédněte to nejzajímavější – 3. část

Vzhledem k tomu, že Motosalon začíná již příští týden, pokračujeme v představování toho nejzajímavějšího, co byste si neměli ...

Číst článek

Motosalon podporují i Vandráci aneb Všichni jsou buď v Mexiku… nebo v Brně!

Říkají si Vandráci Vagamundos a na motorkách cestují po světě. Letos se stali také tvářemi MOTOSALONU – Jan Révai a Pavel Liška. „Motorky miluji od dětství a na tuto akci jezdím každý rok,“ uvedl Révai. Letošní MOTOSALON ovšem vynechá, protože v době jeho konání bude zrovna v Mexiku. Můžete se však těšit na jinou osobnost z motorkářského světa, která je také tváří letošního ročníku. Do Brna přijede i Pepa „Sršeň“ Šiler. Návštěvníci se s ním mohou potkat ve čtvrtek ve 13 hodin na slavnostním zahájení v pavilonu P.

Čtyři dny plné show

Okolí pavilonu Z se letos promění v Show arénu, kde to bude žít. V doprovodném programu si návštěvníci užijí parádní vystoupení a show, ze kterých se bude tajit dech. Třeba kaskadéři z Crazy Day slibují triky na hranici fyzikálních zákonů. Proti nim si stoupnou i odvážlivci na in-line bruslích nebo kouzelnice na trialovém kole. „Poměří síly se slovenským kolegou a zájemce zaškolí v jízdě po zadním kole,“ prozradil Jan Holub z Crazy Day. Kromě toho přijede i Míra Lisý či Motogymkhana. Na pódiu pak bude sympatický tým Firsthelp vyučovat základy první pomoci. Svoji Motocyklovou akademii aneb Z odrážedla do MotoGP přivezou na výstaviště zástupci brněnského Automotodromu. „Jak začít, kdy začít, co je do začátku potřeba, kolik to stojí. Rodičům s dětmi, kteří mají zájem o motocyklový sport, vše prozradíme,“ uvedl za AMD Petr Boháč. Lákat se bude i na MS superbiků, které se letos do Brna vrací po pěti letech.

Vyhlášen bude Motocykl roku

Již tradiční součástí veletrhu je také anketa Motocykl roku. V šesti kategoriích soutěží celkem 38 modelů. O vítězích rozhoduje jak široká veřejnost, tak odborná porota. Hlasováním v anketě se navíc veřejnost dostává do slosování o 50 hodnotných cen, včetně voucheru v hodnotě 100 000 Kč na nákup nominovaného motocyklu. Hlasovat lze na www.motocyklroku.cz nebo přímo během MOTOSALONU na brněnském výstavišti. Hlasování končí 9. března, výsledky budou následně vyhlášeny na společenském večeru 10. března.

Rozhodněte o vítězi ankety Motocykl roku 2018

Rozhodněte o vítězi ankety Motocykl roku 2018

Stalo se již tradicí, že během února hlasujeme v anketě Motocykl roku o nejlepší motorky v různých kategoriích. Letošní anket...

Číst článek

Mobilní aplikace – MOTOSALON online

Stáhněte si aplikaci BVV Trade Fairs, kde se dozvíte veškeré konkrétní informace o veletrhu! Informace jsou průběžně aktualizované, takže ve svém telefonu máte vždy tu nejnovější verzi! Aplikace je dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS, stahujte zde: bvv.cz/app

Slavnostní zahájení – čtvrtek 8.3. v 13.00

Slavnostní zahájení Motosalonu se uskuteční – 8.3. od 13.00 na pódiu v hale P! Přijďte zahájit společně s osobnostmi z motorkářského světa veletrh MOTOSALON!

Veletrh se uskuteční od čtvrtku 8. 3. do neděle 11. 3. s tím, že pro širokou veřejnost se brány areálu otevřou ve čtvrtek ve 12.00 hodin. Více informací je k dispozici na www.bvv.cz/motosalon nebo fb.com/bvvmotosalon.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Podpora známých tváří