Honda

Na největším stánku výstavy byla jednoznačně největším lákadlem zcela nová Africa Twin, která se předvedla ve všech barevných variantách. V jednom z rohů se s ní návštěvníci mohli dokonce i vyfotit. Velký zájem vzbudily i nové modely CB500F a CBR500R, ale k vidění toho bylo mnohem víc.

Yamaha

U tří ladiček se nejvíce pozornosti soustředilo na nový naked bike MT-10, který má uctyhodných 160 koní a 111 Nm. Přehlédnout nešlo ani supersportovní model R1M a samozřejmě si návštěvníci mohli prohlédnout i ostatní modely.

BMW

BMW si na Motosalon šetřilo celorepublikovou premiéru modelu G310R, který je velkým lákadlem hlavně pro začínající jezdce. Motorka vznikla ve spolupráci s indickou továrnou TVS a bude velkou konkurencí pro Kawasaki Z300 a KTM Duke 390. Specialitkou je model S1000RR Lukáše Peška upravený pro šampionát EWC (Endurance World Cup). K vidění byly samozřejmě i další modely, včetně skútrů.

Kawasaki

Nový model supersportu ZX-10R doplněný oběma modely s přeplňovaným motorem H2 a H2R. Modelu ZX-10R se letos daří i ve světovém šampionátu SBK (WSBK), ve kterém vyhrála oba závody na Philip Islandu. Také Kawasaki patřilo k těm větším stánkům a i zde bylo možné vidět všechny další modely, včetně skútru J 125, který byl nominován do ankety Motocykl roku 2016.

Harley Davidson

Nejrozsáhlejší expozice v historii Harley-Davidson. Dvacet jedna motocyklů modelového roku 2016, kompletní portfolio strojů řady Dark Custom i touringové řady a 3 unikátní přestavby modelu Iron 883 vytvořené v dealerstvích H-D střední a východní Evropy v rámci projektu Battle of the Kings.

KTM

Letošní novinka má název 1290 Super Duke GT. Motorka ideálně kombinuje vlastnosti naháče a cestovní motorky. A věřte, že to bude hodně rychlé cestování. Jinak KTM dovezla kompletní modelovou řadu svých motocyklů.

Aprilia, Moto Guzzi,Vespa, Piaggio

Koncern Piaggio Group měl jednu z největších výstavních ploch vůbec, takže nebyl problém vystavit všechny letošní novinky. Zejména pak u Moto Guzzi stojí za zmínku V7II Stornello, V9 Roamer či koncept MGX-21.

Ducati

Letos se konečně dočkali návštěvníci Motosalonu i značky Ducati – a to hned dvakrát. Dovezl ji sem jak oficiální brněnský dealer D-moto, tak i společnost MCF. Na stánku prvně zmíněného bylo možné vidět novinku XDiavel i nový supersport 959 Panigale. Jsou zastoupeny i ostatní modely jako Multistrada, Hypermotard 939 a Scrambler full throttle.

Husqvarna

Nováček na brněnském výstavišti dovezl hned dvě novinky – model 701 Supermoto a 701 Enduro.

Triumph

Lákadlem Triumphu byla celá inovovaná řada Bonneville. K vidění byl i technologiemi nabušený naháč Speed Triple, který by měl být ještě lepší než minulý model.

Čezeta

Světovou premiéru si na výstavě odbyl elektrický skútr Čezeta 506. Kromě původního luxusního designu 60. let se navíc může pochlubit špičkovými parametry, jako je třeba dojezd 100-200 km, vysoká životnost a maximálka 90 km/h.

Yuki

Novinkou pro letošní rok je model 125 Manxman S. Jedná se v podstatě o stejný model jako Manxman, ale je upravený do stylu scrambler. Jinak Yuki inovovalo celou flotilu skútrů do nových barev.

Benelli, Keeway, SYM

U Benelli si přijdou na své hlavně mladší. Ať už novým modelem TNT, motardem BX 250 a nebo kapotovanou třístovkou Tornado 302Keeway má pro letošek spoustu nových modelů: Cityblade tour 125, RKS 125 Sport, X-blade 50 a Blade 125, zatímco SYM především inovoval barvy např: Symphony ST 125 černo-červené či modré, přišel ale i s novým modelem CITYCOM 300i S.

BRP

U BRP byla k vidění nová modelová řada čtyřkolek Can-Am, nové modely Spyder F3-S Special series a daší z modelové řady Spyder.

Peugeot

Peugeot na výstavu Motosalon dovezl kompletní řadu svých skútrů.

Suzuki

Oficiální zastoupení Suzuki pro Českou republiku nevystavovalo ani na jedné z letošních výstav. K vidění je zde oficiální dealer Suzuki, firma MCF. Ta dovezla na výstavu alespoň modely V-Strom 650, GSR750, mega skútr Burgman a loňskou novinku GSX-S 1000.

Kuberg

Ač to málo kdo ví, tak Kuberg je největším českým výrobcem motocyklů vůbec. Ročně vyprodukují kolem 2000 motorek. Vrcholový model Freerider dokáže v terénu jezdit až 1,5 hodiny a váží neuvěřitelných 36 kg. Všechny modely této značky lze zapůjčit v hale F.