Motocykel roka 2016

Už na konci prvního dne proběhlo vyhlášení soutěže Motocykel roka 2016. V ten stejný večer jsme se dočkali i další události, a to křtu nové knihy Štefana Svitka.

Custom of Slovakia

V sobotu podvečer proběhlo vyhlášení další soutěže přestaveb Custom of Slovakia, které bylo tentokrát dostupné i  široké veřejnosti. O této akci jsme se zmínili v jednom z předchozích článků, kde si lze podrobněji prohlédnout stroje a zjistit jejich umístění v soutěži.

Autogramiády

Na letošní výstavě nemohli samozřejmě chybět ani slovenští závodníci, kteří jeli jeden z nejtěžších závodů na světě Rally Dakar. Přítomní byli oba, jak Štefan Svitko, tak Ivan Jakeš. S oběma jste měli možnost se vyfotit, požádat je o autogram nebo prostě prohodit pár slov. Kromě nich šlo na výstavě také potkat například slovenského okruhového jezdce známého ze seriálu světových „velkých stocků“, Tomáše Svitoka.

IMG_0767

Pódium rocková scéna

Pódium se nacházelo v přízemí, hned vedle vchodu po levé straně. Právě zde jsme si mohli každý den poslechnout hned několik rockových kapel. Mezi jednotlivými skupinami všechny bavil skvělý moderátor, který uváděl i několik soutěží, ať už v „páce“ nebo vystoupení tanečnic u tyče. Kdo měl zájem, mohl si nechat pomalovat svoje tělo, což ukázaly i některé modelky.

Crazy Day

Crazy Day. Určitě jste to už slyšeli, a nebo dokonce viděli jedinečné vystoupení české kaskadérské skupiny v glóbusu smrti. Čtveřice jezdců na čtyřech motorkách v ocelové kouli zároveň. To prostě musíte vidět! My teď jen napovíme, že brzy můžete očekávat rozhovor s těmito borci přímo z jejich glóbusu, spolu s videem jejich skvělé jízdy.

IMG_0456

IMG_0759

IMG_0840

IMG_1234

Venkovní plocha

Na venkovní ploše před halou se šlo, krom vystoupení Crazy Day v glóbusu smrti, zabavit také simulací autohavárie. Konkrétně šlo o simulátor nárazu v třicetikilometrové rychlosti a simulátor převrácení se s autem.

V sobotu jste na parkovišti mohli také vidět a vaše ratolesti si mohly vyzkoušet jízdy na motocyklech PW50, popřípadě na skútrech, které provozuje Junior Moto Academy.

Real Racing Simulator

Komu to všechno ještě nestačilo a chtěl se ještě trochu odreagovat při hrách a vyzkoušet si i svoje vlastní schopnosti, pro toho měla společnost se stejným názvem připraven simulátor jízdy v závodním autě, který se stejně jako reálné auto opravdu ovládal a přitom simuloval i síly působící na jezdce při průjezdu zatáčkou.

A pokud jste si chtěli zajezdit na motorce, tak jsme pro vás měli připravenou herní konzoli, na které jste si mohli zajezdit na speciálu MotoGP na brněnském automotodromu.

IMG_1299