Reportáž

Zde si pravidelně dávají sraz milovníci mopedů, přičemž závody jsou vypsány ve dvou kategoriích – Originál a Speciál. Jak je již z názvu patrné, kategorie Speciál, je něco jako ve světě velkých motorek třída MotoGP. Jsou to upravené stroje hlavně značek STADION S11, S22 a Jawetta. Během odpoledne se jedou čtyři závody, protože každá třída má dvě rozjížďky.

Nedělní ráno sice přivítalo návštěvníky a závodníky deštěm, avšak počasí se během dopoledne umoudřilo a odpolední závody už byly prosluněné. K zajímavostem těchto závodů patří systém startů. Obě třídy startují svůj první závod systémem „Le Mans“, to znamená, že jezdci běží ke svým strojům na druhou stranu silnice.

Pořadatelé z Moped Team Rychtářov připravili mimo závodů mopedů i další bohatý program. Po odjetí prvních dvou rozjížděk se divákům představila dvojice stunt riderů – Tomáš Pepin Čechíňo a Deiv Street Hauzr. Gumování jednoho z nich ukončila až prasklá pneumatika a diváci tuto show odměnili potleskem.

Další bodem programu byla možnost setkat se a prohlédnout si stroje dvou závodníků. Svou TWINovou Kawasaki ER6 zde představil jezdec road racingu Jakub Gottvald (minulý víkend předvedl na letišti – polygonu v Hradci Králové v tréninku parádní let a v závodě obsadil slušné 5. místo) a dalším borcem byl Erik Mikulášek, mistr republiky ve vytrvalostním enduru „OFFROAD MARATON“ ve třídě MOTE E2. Tímto vítězstvím si zajistil účast na INTERCONTINETAL RALLYE 2017 . Oba dva se předvedli i na trati, když měli tu čest uvést jako předjezdci všechny závody mopedů.

Prostě v Rychtářově se bylo na co koukat a každý, ať už malý, nebo dospělý divák si tu našel to své. Není divu, že tato akce je tu nesmírně populární a každým rokem jí tu žijí snad všichni obyvatelé. Tak snad tu příští rok potkáme i vás.