Motocyklový den žen

Bezpečnostně preventivní akce organizovaná pravidelně na začátku motorkářské sezony. Určeno výhradně pro ženy motocyklistky, zaměření na zdokonalení ovládnutí vlastních strojů, nácvik správných reakcí a dobře podanou teorii. O intenzivní trénink se na autodromu ve Vysokém Mýtě postaralo dívkám dohromady 12 instruktorů z nejlepších motoškol z celé České republiky.

Mezi procvičované prvky ale nepatří jen samotná jízda na okruhu. Velký podíl časové osnovy je věnován správnému nácviku reakcí na krizové momenty, správnému způsobu brzdění, pohybu na strojích v nižších rychlostech, správnému zažití ovládání stroje v každodenním provozu.

Motorkářky se v areálu cvičiště po celé dva dny rozhodně nenudily, k více než 15 hodinám aktivní praktické výuky byla do programu přidána i prezentace neziskové organizace Mamma Help, vítaná byla možnost vyzkoušet si brýle z programu Drunk Busters, stejně jako názorná ukázka funkčnosti motocyklových airbagů a dalších nejnovějších bezpečnostních pomůcek.

Za skvělý a přínosný víkend mohou české a moravské motorkářky poděkovat samostatnému oddělení Ministerstva dopravy BESIP, časopisu Motohouse a značce Suzuki, jež akci tradičně pořádaly. V evropském měřítku se jedná o akci víceméně unikátní pro svou komplexnost a zaměření. Reakce na to, že dívky za řídítky motocyklů jsou jevem čím dál tím častějším.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Fotogalerie