Reportáž

Nechci si nikterak zahrávat, ale výstavní plocha 640 000 m2 v Bohnicích je tak velká, že by se z toho jeden zbláznil. Pokud byste chtěli poctivě projít všechny slasti, jaké tenhle motoristický svátek nabízí, jeden den vám stěží bude stačit. Však se tu letos sjelo na 20 různých značek automobilů a přes 1000 exponátů.

Mezi největší letošní lákadla patřil jednoznačně čistokrevný sporťák Pagani Huayra, oko milovníka italského automobilového designu jistě potěšil pohled na Lamborghini Centenario, případně legendární Miuru, Lancii Stratos… Ale počkat, my vlastně píšeme o motorkách…!

Nebudeme si nic nalhávat, na Legendách mají nejvíce prostoru auta. Nicméně i motorky si zde našly své místo a letos to byla opravdu překrásná podívaná. Stejně jako u aut totiž prim hrál italský design, a to jak u historických, tak novodobějších kusů. Na hlavní motocyklové výstavní ploše jsme tak mohli obdivovat překrásné stroje Ducati (916 SPS, 748, 888/926 Corsa a další) či MV Agusta (F4, Brutale 1078 R a další), Bimota, Benelli, Gilera, Laverda či Moto Guzzi

Tím ale rozhodně zajímavé stroje nekončí. K vidění byly také staré Indiany a proti nim v kontrastu díky pražskému zastoupení Indian také ty nové, a zastoupena byla také Honda, ať již historickými modely, třeba CB 750 FOUR, nebo díky expozici Auto Jarov také těmi novými v čele s Firebladem. Z nových motorek se prezentovaly ještě také Triumph, Mondial a zblízka se lidé mohli pokochat také tříkolkami CAN-AM.

Chybět samozřejmě nemohly ani domácí stroje – Jawa 350 OHV, Jawa 21 Sport a několika motorkami, včetně přestaveb, se prezentoval také VMax klub či Vespa klub.

Mimo hlavní plochu ale bylo také co vidět. Mezi nablýskanými automobilovými veterány se nedaly přehlédnout překrásné motocyklové veterány se sajdkáry – Harley-Davidson, Praga a BMW.

Chybět nemohly také dakarské speciály a v „paddocku“  jste zase mohli navštívit naše mladé naděje Olivera Königa s Ondřejem Honzákem ml., případně prohodit pár slov s účastníkem ME (které je vlastně letos díky účasti jezdců MS takovým neoficiálním MS) v Supermoto Milanem Sitnianským, nebo se jen tak beze slov pokochat dragstery.

Kdo došel ještě dál, mohl ochutnat trochu prachu při motokrosové exhibici na moc pěkné improvizované trati v zadní části areálu.

No a připočtěme k tomu různé atrakce (nejen pro děti, ale i bezpečnostní, například „Slepí vrazi“ nebo „Řídím, piju nealko pivo“), prodejní stánky, exhibiční jízdy, autogramiády a dojdete k závěru, že o tomhle se nedá mluvit, to se prostě musí vidět a zažít… Jo a ještě něco. Letos bych opravdu chtěl pochválit organizátory, protože celou akci posunuli opět dál i po organizační stránce, nicméně pořád je kam jít dále, takže za rok zase na viděnou!

Sobotní FB Live Stream

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Kompletní fotogalerie