Letošní ročník bude pěkně našlápnutý. Přihlásilo se více než 175 vystavovatelů a pořadatelé do letošního programu navíc zařadili Kartingovou akademii pro dětské návštěvníky. Dobovou atmosféru celé akce doplní hudební produkce swingové kapely THE DIXIE HOT LICKS. Tanečnice ze skupiny ARVENA v dobových kostýmech roztančí publikum a pořádek v průběhu výstavy si pohlídá Četnická pátrací stanice Praha.

Více než 175 historických vozidel různých značek bude k vidění přímo v centru Prahy před budovou Autoklubu ČR. Ojedinělými kousky mezi veterány jsou předválečný československý tank Praga LT vz. 38 nebo dvouhlavňový protiletecký kanon na podvozku Praga V3S. Fanoušky vojenské techniky jistě potěší také – americká vojenská vozidla značek JEEP, DODGE nebo GMC. Letošní rok je ve znamení 110. výročí Praga a 120. výročí Tatra a obě značky budou zastoupeny v hojném počtu. Tatra z roku 1931 či vozy Praga Mignon z roku 1918 a 1916 a nejstarší Praga Alfa ročníku 1913 stojí určitě za vidění.

Chybět nemůžou samozřejmě ani předválečné i poválečně motocykly. Těšit se můžeme na stroje ČZ 98, ČZ 175 Special, pět strojů Praga 500 BD, BMW R71Yamaha DT 175, Yamaha XT 250Jawa 500 OHC, Jawa 350 OHV,  dva stroje Jawa 11/250, Jawa 638-5Honda CB 125 T, Honda GL 1100 či BSA E 28.

Nově je výstava zařazena do soutěže POHÁR FEDERACE 2017, kterou pořádá Federace klubů historických vozidel, a tak mají pořadatelé s kvalitní přípravou akce plné ruce práce.

Již v 10:00 hodin se ujme slavnostního zahájení starosta Městské části Praha 1 Ing. OLDŘICH LOMECKÝ. Záštitu nad XI. srazem a výstavou historických vozidel převzaly primátorka hlavního města Prahy ADRIANA KRNÁČOVÁ, M.A., MBA a ministryně pro místní rozvoj Ing. KARLA ŠLECHTOVÁ.

Všem vystavovatelům budou na závěr předány pamětní plakety a budou pozváni na volnou prohlídku budoucích výstavních hal Automuzea Praga v původních výrobních objektech firmy Praga v Kolbenově ulici v pražských Vysočanech.

Autoklub ČR a motorsport jsou nerozlučná dvojice, a tak do programu zařadil Kartingovou akademii pro děti ve věku 5 – 10 let. Tento úspěšný projekt pro nábor malých dětí do motokárového sportu pokračuje již druhým rokem a v letošní sezoně najdete na startovních listinách motokárových závodů již 6 absolventů Kartingové akademie. Veškeré vybavení je dětem zapůjčeno na místě a po hodinové lekci s teoretickou a praktickou částí, v podobě jízdy na vyznačené trati, obdrží diplom absolventa.

Přijďte si s veterány užít krásný den v centru Prahy a ohlédnout se zpět, do klidné doby, kdy autorádio ještě ve vozidlech nemělo své místo.