Ducati Tour 2018

Pokud jste majitelem některé z novějších dukatek, jistě vám informace o letošní (již deváté) Ducati Tour pořádané importérem MOTO ITALIA s.r.o. společně s dealery neunikla díky moderním programům péče o zákazníky. Jo jo, sběr dat se neděje jen v řídicí jednotce motoru. Ovšem existuje nás ještě dost analogových pračlovíků, kterým když to někdo neřekne, nezavolá nebo nenapíše, máme informační utrum. Proto vám připomínáme, letos se opět jede šňůra po dealerstvích desmodromických krasavic. Lépe řečeno po prodejci vybraných lokalitách s hezkými zatáčkami.

My jsme hned s prvním termínem zavítali do Milína kousek od Slap a cesta nutno říci byla příjemná, koneckonců do těchto končin letí ve volných chvílích každý zatáček chtivý Pražák. Než se vyjádříme krátce k některým motorkám, které jsme měli možnost coby journo-bitches osedlat, raději uvedeme oficiální informace, neb bychom na to mohli taky zapomenout. Důležité je například to, že Ducati Tour se jezdí na okreskách, ovšem je doplněna i o den na okruhu – najděte si termín na webu https://www.ducati-czech.cz/ducati-tour-2018.html, je to teď někdy v květnu nebo červnu! Ducati Tour je otevřená všem, takže i když třeba nezvažujete nákup nového motocyklu, můžete se přihlásit a zakusit, čím jsou Italky jiné.

Termínovka visí zde na nástěnce:

  • 28. dubna – Milín u Příbrami – pořádá MOTO ITALIA s.r.o. – Ducati Prague
  • 5. května – Brno – pořádá D MOTO s.r.o.
  • 12. května – České Budějovice – pořádá G4R s.r.o.
  • 19. května – Děčín – pořádá Profimoto.cz
  • 26. května – Mladá Boleslav – pořádá Rossomoto MB s.r.o.
  • 2. června – Slušovice – pořádá M.C.F.cz s.r.o.
  • 8.-9. června – Hradec Králové – pořádá GlobalMoto

Během Ducati Tour 2018 jest možno vyzkoušet skoro všechny aktuální modely značky Ducati. My vám k nim sdělíme letmé dojmy. Umíte si představit, že skákat půl dne z jedné motorky na druhou dokáže člověku udělat menší guláš v hlavě. Navíc kvůli focení se otáčíte nesčetněkrát kolem jedné zatáčky, leckdy na dost úzké okresce, takže vám můžeme říct, že na konci dne jste orvaní jak cikánské hračky.

Stojí to ale za to, zejména vzhledem k novému přístupu konstruktérů v továrně. Slova, která vás napadají napříč všemi modely ve srovnání s dobou o pár let zpátky, jsou „user-friendly“ a „přívětivost“. Termíny, které se s v souvislosti s Dukatkami příliš často nepoužívaly. To bylo samé „dvouválcové kladivo“, „lavice“,ultimátní stroj na okruhy“ apod.

Máme tu tedy dobu zcela nové filozofie značky, a to nás na tom vývoji zajímá snad nejvíc. Podobně jako Lamborghini po zapojení do koncernu získalo prostor, čas a prostředky na jemné dolaďování, aniž by nutně muselo slevit ze své masivní image, stejně tak zřejmě změna majitele prospěla značce Ducati. Podívejte se, samozřejmě si člověk občas posteskne nad tou ultimátností (ať už to znamená cokoliv :-) ) některých starších modelů. Nikdo nám nebrání si je koupit jako ojetiny a opečovávat je ve své garáži.

Vývoj techniky jde ale směrem k použitelnosti. K čemu je člověku krutý stroj, když je z jízdy na něm unavený? Toto je podstatná pravda, kterou by si morousové měli uvědomit. Ultimátní stroje patří na závodní trať, nikoli do provozu. Právě proto, že doma někteří krutosti máme, oceňujeme jemný přístup k jezdci, který nová filozofie Ducati nabízí. Snad jsme vás neunudili k smrti, ale cítili jsme potřebu se o tento poznatek podělit.

Jak praví info od importéra, skladba prezentovaných modelů se může na jednotlivých zastávkách lišit a máte tedy sledovat jejich webové stránky na těch internetech. Na zkušební jízdy bude možný zápis předem prostřednictvím webovských stránek www.ducati-czech.cz nebo stránek pořádajícího dealera. Přesné podmínky účasti a detailní informace k jednotlivým akcím budou uvedeny rovněž na těchto stránkách, tak na to mrkněte, ať potom nepokládáte debilní otázky!

Bacha taky na ten Ducati den v Mostě, ať vám neuteče termínek! A kdo se nerad kámoší s ostatníma, má možnost si domluvit individuální přístup pro autisty – Ducati Prague nabízí v průběhu celé sezóny individuální testovací jízdy – napiš inkognito na ducati@ducati-czech.cz nebo cinkni sexy Karolíně na numer +420 284 821 148. Jako my to chápeme, motorkáři, jak jsou pohromadě, tak furt jen melou vo motorkách, a kdo by to chtěl porád poslouchat, že jo…

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Panigale V4 / SuperSport S