Zejména pro mladší ročníky je volba motorky roku doslova odvěkou předzvěstí nadcházející sezony a ani letos tomu není jinak. Do ankety, kterou vyhlašuje motocyklová sekce Svazu dovozců automobilů (SDA) a jejímž pořadatelem je i letos BVV Veletrhy Brno, je přihlášeno celkem 31 strojů (15 značek) v 7 různých kategoriích. Ty se budou po dobu pěti následujících týdnů prát o naši přízeň.

O vítězích v jednotlivých třídách, které se během let obměnily v reakci na trendy doby, i o celkovém vítězi však nerozhoduje jen odborná porota. Hlasovat můžete i vy! Stačí navštívit webovky www.motocyklroku.cz a z pohodlí domova (nebo na cestách ze svého smartphonu) se můžete okamžitě zapojit do hlasování a sekundovat nebo oponovat hlasování motocyklových odborníků. Váha „hlasu lidu“ má sice jen 40% oproti 60% odborné části, ale nutno podotknout, že za 20 let vyhlašování ankety došlo snad jen v jednom jediném případě k jisté neshodě…. Zkrátka v tom máme jasno.

A jasno v tom má i pořadatel. Podmínkou účasti je vystavení přihlášeného motocyklu na mezinárodním veletrhu motocyklů, příslušenství a oblečení – Motosalon 2016. Ten se koná ve dnech 3. – 6. března v Brně, a tak si na výstavě budeme moci všechny adepty na motorku roku nejen prohlédnout, ale doslova i osahat. To se může hodit, pokud byste stále neměli jasno, komu svůj hlas nadělit. Nesmíte ale váhat přespříliš. Hlasování končí neobvykle v pátek 4. března v 16 hodin, protože hned v den následující, v sobotu 5. března, proběhne v pavilonu P brněnského výstaviště od 19 hodin slavnostní vyhlášení celé ankety.

Pokud tedy budete patřit k jedněm z prvních návštěvníků letošního Motosalonu, budete mít možnost odhlasovat přímo na výstavišti. A nebo naopak vidět naživo stroje, kterým jste svůj hlas už dali. V obou případech určitě nezapomeňte při hlasování vložit svůj tip na celkový počet letošních hlasujících. Připravili byste se o možnost vyhrát jednu z těch více jak 40 hodnotných cen. A kdo ví? Možná to budete právě vy, kdo získáte hlavní cenu – voucher v hodnotě 100 000 Kč na nákup libovolného nominovaného motocyklu. A to by byl parádní úvod sezony, co říkáte?

Skútry do 125 ccm

Skútry nad 125 ccm

Endura vč. cestovních

Klasik vč. chopperů a cruiserů

Naked bikes

Cestovní silniční motorky

Sportovní silniční motorky

Hlasovat v anketě