Již 7. ročník akce s názvem Sportster Challenge tentokrát připadl na sobotu 7. října.

V místním dealerství Harley-Davidson, na adrese Daimlerova 3, probíhala podle plánu od 8:00 registrace, startovné bylo zdarma, jezdci a jezdkyně na motocyklech Harley-Davidson a mnozí další dokončovali přípravy k jízdě a vzhledem k teplotě vzduchu 8° C konzumovali teplé nápoje.

Po krátké předstartovní rozpravě se přesně v 9:30 vydalo všech 60 startujících na první okruh této vytrvalostní jízdy. Účastníci Sportster Challenge absolvují stanovený okruh v běžném silničním provozu, měřící 88,3 km, kdy start i cíl je právě v Harley-Davidson Plzeň. Při absolvování 3 kompletních okruhů získává jezdec čestné uznání a pamětní odznak, při absolvování všech 6 okruhů pak speciální certifikát a účast v „Tombole vítězů“.

Poměrně příznivé počasí s minimem srážek bylo dokreslením příjemné a pohodové atmosféry celého letošního ročníku. Ti, kteří neměli touhu ujet přes 500 km na svém stroji, si kromě občerstvení, setkání se starými i novými přáteli a srovnávání individuálních úprav nejrůznějších jednostopých strojů užívali rovněž bezplatné zkušební jízdy na motocyklech Harley-Davidson modelového roku 2018, ať už řady Street, Sportster nebo zejména revolučních, motorem Milwaukee-Eight o obsahu 1750cc osazených, motocyklů Harley-Davidson Softail Fat Bob a Fat Boy.

V rámci závěrečného ceremoniálu Sportster Challenge 2017 v 17 hodin se tedy představilo a zasloužené ovace si užilo všech 25 šampionů a šampionek, kteří „to dali celé“. Po Tombole vítězů o Harley-Davidson na víkend, poukazy na servisní práce v H-D Plzeň a mnohé další ceny si pak všichni přítomní přislíbili účast na ročníku 2018, stejně jako na „přípravném setkání“ v rámci mezinárodních oslav 115. výročí založení Harley-Davidson, pořádaného 5. – 8. července 2018 v Praze.

Více informací o Sportster Challenge vol.8, dalších událostech v H-D Plzeň a oslavách 115. výročí H-D v Praze na www.harley-davidson-plzen.cz.