Pokud jsou zvěsti pravdivé, tak se už brzy ukáže největší Africa Twin všech dob – CRF1100L. Nový model by ale neměl dostat jenom větší motor kvůli splnění normy Euro5, měl by dostat i větší nádrž a další vychytávky.

Motor by se měl zvětšit z 998 ccm na 1080 ccm, což by mělo přinést navíc slušných pět koní. Do nádrže by se mělo podle zvěstí nově vejít 20 l benzínu místo původních 18 l. Už v současnosti použitelné DCT by se mělo ještě zlepšit a podle všeho by mělo přijít i bezklíčové zapalování.

koncept Africa Twin Enduro Sports

koncept Africa Twin Enduro Sports

Africa Twin se tak zase o kousek vzdálí původní jednoduché a nesmrtelné koncepci, díky které se stala v devadesátých letech tak legendární. Nicméně doba je dneska úplně jinde a již současný model dostal v roce 2018 elektronický upgrade v podobě „plynu po drátě“ (throttle-by-wire), čtyř jízdních režimů a kontroly trakce, který mu rozhodně spíše prospěl, než ublížil. A kdyby Honda ještě použila pro novou Afriku třeba vzhled konceptu „Africa Twin Enduro Sports“, který ukázala v roce 2016, vrněli bychom nepochybně blahem.