V poslední době se mezi motorkáři hodně diskutovalo o tom, zda bude pokračovat výroba dnes již legendárního muscle-cruiseru, poprvé zveřejněného v roce 2004 pod názvem Triumph Rocket III. A také zda scénář nebude podobný spíše tomu, jaký měla v nedávné době Yamaha se svým V-maxem, jehož produkce byla ukončena zejména z důvodu stále se zpřísňujících emisních norem. Sám britský výrobce ovšem rozbil veškeré spekulace o budoucnosti tohoto modelu, když představil koncept Rocket TFC (Triumph Factory Custom), jehož výroba bude limitována přesně na 750 kusů.

Švihák z Británie

Hlavním konkurentem na poli výkonných cruiserů bude jistě Ducati (X)Diavel, který se za dobu svého působení na trhu vypracoval jak po technické, tak po vzhledové stránce, takže to Triumph nebude mít vůbec jednoduché. Oficiální zveřejněné fotografie ovšem ukazují, že nový Rocket nestojí pozadu a pyšní se jednoramennou kyvnou vidlicí s kardanem a trojicí masivních výfukových svodů, které ústí v kraťoučký výfuk Arrow. Mimořádně také působí lakování verze TFC s ručně malovanou zlatou linkou a několik doplňků vyrobených z karbonu. Dle oficiálních informací budou k dispozici dvě verze – jedno sedadlo s krytem místo zadní sedačky a verze pro dva pasažéry. Z fotek je dále zřejmé, že veškeré údaje bude řidiči zobrazovat digitální displej, podobný tomu, jaký má nový Scrambler.

Bude to jízda

Hlavním tahákem tohoto motocyklu byl vždy obrovský motor. Pro Triumph klasický tříválec se dočkal kompletního  přepracování a zvýšení zdvihového objemu z předešlých 2300 ccm na konečných 2500 ccm a je nyní schopný vyprodukovat 220 Nm točivého momentu a 158 koní. Přepracovaný je i chladič, který se díky větším rozměrům bude starat o tepelnou pohodu pohonné jednotky. Příval veškerého výkonu bude přenášen na asfalt skrze pneumatiky Avon Cobra Chrome a dokážeme si představit, že to nebudou mít s udržením téhle bestie na asfaltu jednoduché.

Podrobnější informace můžeme očekávat 1. května a už teď je vcelku jasné, že se dočkáme sériové produkce. Dle slov obchodního oddělení Triumphu se bude jednat o prémiový motocykl s prvotřídní a inovativní technikou, čemuž pravděpodobně bude odpovídat i cenovka, která v tuto chvíli ještě není známá.

Fotogalerie