Vyberte si kvalitní povinné ručení

Opět začíná jarní a letní sezóna, kdy všichni majitelé motorek vytahují své jednostopé miláčky a začínají brázdit silnice. Před samotnou jízdou byste však měli motorku pořádně prohlédnout a dát do provozu schopného stavu. Jde hlavně o kontrolu kapalin brzd a také motoru. Existuje však také další věc, na níž není radno zapomínat. Je to povinné ručení, které je ze zákona dáno jako jedna z podmínek jízdy po silničních komunikacích. Proto nepodceňujte situaci a připravte se na léto s sedle motorky pořádně a hlavně spolehlivě.

Povinné ručení motorek je samozřejmě levnější záležitostí než pojistka u automobilů. Přesto je dobré vědět, že některé pojišťovny jsou pro majitele jednostopých strojů výhodnější. Jde jednoduše o to, že samotná pojišťovna je zaměřena na cílovou skupinu motorkářů. Základním rozdělením a předpokladem pro kalkulaci ceny pojistného je objem motoru, kterým Váš stroj disponuje. Motorky se takto dělí na čtyři skupiny. Do 50 ccm, od 50 do 350 ccm, od 350 do 500 ccm a navíce než 500 ccm.

Zjištění, která z pojišťoven je pro Vás ta pravá, je velmi jednoduché. Srovnání povinného ručení si můžete vyhotovit z pohodlí domova, díky internetu. Samotný výpočet pojistného probíhá velmi rychle a spolehlivě, jelikož jsou v kalkulátorech uvedeny aktuální tarifní ceny. Po vyplnění základních článku jednoduše vyberte jednu z navrhovaných pojišťoven. Samozřejmostí je také zobrazení, jakou částku ušetříte.

Jelikož jsou silniční motorky svým výkonem na vrcholu, musíme také počítat s tím, že jejich pojistka bude nejvyšší, protože také jejich objemy dosahují vyšších čísel. Pojistku můžete platit ročně, půl ročně nebo čtvrtletně. Tuto dobu si můžete zvolit sami. Jakmile zjistíte, že Vaše stará pojistka se blíží vypršení, není radno tuto situaci podceňovat. Proto vyzkoušejte zákonné pojištění vozidel online. Díky tomuto pojištění získáváte zajímavou slevu, ušetříte čas a peníze. Zelená karta přichází obratem do několika minut od uzavření pojištění. Vše probíhá rychle a bezpečně, proto si vyzkoušejte příští pojistku zařídit pomocí internetu.