Citace z textu:

„Na druhém místě jedoucí závodník Malminibike akademie Masarykova okruhu Michal Prokeš s číslem deset totiž v předposledním kole závodu na Pálku zaútočil. V nejrychlejším místě píseckého závodiště ovšem neprovedl standardní předjetí, ale zákrok hodně za hranicí pravidel, čímž poslal Matyáše k zemi.“

„Jak bývá v závodech zvykem, největší bitva se vždy odehraje v posledním kole. Stejně tak je tomu i v mládežnických kategoriích. Na druhém místě jedoucí svěřenec Karla Peška už na samotném konci závodu velmi dobře znal svá silná místa a zaútočil. Michala Prokeše čistým předjetím odsunul na druhé místo a dojel si tak pro první vítězství po svém návratu. Jak je vidět, není to jen prostředí MotoGP, kde občas dojde k hodně tvrdým zákrokům jako například mezi Andreou Iannonem a Jorge Lorenzem při Velké ceně Katalánska.“

Stanovisko Malminibike akademie Masarykova okruhu:

S politováním musíme konstatovat, že tvrzení pana Peška se nezakládají na pravdě a bohužel se snaží bezdůvodně napadat člena naší akademie. Incident, který pan Pešek nazývá „zákrokem hodně za hranicí pravidel“, byl normální závodní incident, kterých se během všech motoristických závodů stávají stovky. Dále bychom rádi upozornili na fakt, že se tento incident odehrál při závodě Mistrovství České republiky v Písku, nebyl řešen traťovými ani sportovními komisaři a nebyla za něj udělena žádná penalizace.

Podle vyjádření samotného malého jezdce vyjížděli oba závodníci ze zatáčky vedle sebe a lehce do sebe narazili. Jeden z nich měl více štěstí a srážku ustál, druhý bohužel ne.

Na závěr si dovolíme dodat osobní poznatek na etické úrovni. Vzniklá situace nás velmi mrzí. Všechny děti jsou v akademii vychovávány v duchu fair play a nemají zapotřebí na trati i mimo ni bojovat jinak, než v tomto duchu. Přirovnávat závodění na této úrovni s Mistrovstvím světa silničních motocyklů a jejich jednotlivými jezdci je pod úrovní našeho chápání. Minibikové závody jsou pro všechny děti z akademie především sportem a zábavou. Způsobování psychické újmy dětem na webech a sociálních sítích nepřispívá nikomu a ničemu.

Míšovi #10 a Matymu #84  přejeme, aby spolu dál bojovali pouze na tratích.